« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Filenin Sultanları yarı finalde!

A Milli Kadın Voleybol Takımı, Avrupa Voleybol Konfederasyonu (CEV) tarafından düzenlenen Kadınlar Avrupa Şampiyonası'nda Almanya'yı 3-2 yenerek, yarı finale yükseldi. Milliler yarı final maçını cumartesi günü Rotterdam kentinde Hollanda ile oynayacak.

A.A.
SON GÜNCELLEME

TÜRKİYE 3-2 ALMANYA

Salon:
Lotto Arena
Hakemler: Cor van Gompel (Hollanda), Susane Maria Rodriguez Jativa (İspanya)
Türkiye: Gözde Kırdar, Kübra Akman, Polen Uslupehlivan, Naz Aydemir Akyol, Neriman Özsoy, Eda Erdem Dündar (Gizem Karadayı, Güldeniz Önal, Gözde Yılmaz, Büşra Kılıçlı, Hande Baladin, Nilay Özdemir)
Almanya: Weiss, Brinker, Kozuch, Brnadt, Silge, Apitz (Thomsen, Weihenmaier, Pettke, Geerties)
Setler: 25-20, 21-25, 20-25, 25-23, 15-12
Süre: 143 dakika (29, 30, 32, 33, 19)

Filenin Sultanları yarı finalde
"Filenin Sultanları", Hollanda ve Belçika'nın ev sahipliğinde 29'uncusu gerçekleştirilen turnuvanın çeyrek finalinde Almanya ile Belçika'nın Anvers kentinde karşılaştı.

Mücadelenin ilk setine iyi başlayan Türkiye, Neriman ve Gözde'nin başarılı blok ve sayılarıyla ilk teknik molaya 8-6 önde gitti. Güzel oyununu molanın ardında da sürdüren ay-yıldızlı ekip, 8 sayıya karşılık sadece 3 sayı verdiği Almanya karşısında ikinci teknik molayı 16-9 önde tamamladı. Almanya'nın farkı kapatma çabalarına Gözde, Polen ve Neriman'ın sayılarıyla karşılık veren Türkiye, seti 25-20 kazandı.

İKİNCİ SETE HIZLI BAŞLADIK AMA...
Gözde, Eda ve Kübra'nın bloklarıyla ön plana çıktığı maçın ikinci setinin başında rakibine oranla daha üstün olan Türkiye, ilk teknik molaya 8-3 önde gitti. Rakibinin savunmadaki hatalarından da yararlanarak etkili olmaya başlayan Almanya, Kozuch, Brinker ve Brandt'ın sayılarıyla farkı kapatarak, ikinci teknik molayı 16-12 önde bitirdi. İkinci setin son bölümlerinde Neriman, Gözde ve Hande'nin sayılarıyla farkı kapatmaya çalışan Türkiye'nin bu çabası sonuç vermeyince Almanya, ikinci seti 25-21 alarak, durumu 1-1 yaptı.

Filenin Sultanları yarı finalde
ALMANYA 3. SETİ DE KAZANDI
Üçüncü setin ilk bölümlerinde Gözde'nin başarılı savunmasının yanı sıra Neriman, Eda, Büşra ve Hande'nin sayılarla oyunda yeniden üstünlüğü ele geçiren Türkiye, ilk teknik molaya 8-5 önde gitti. Molanın ardından Türkiye'nin savunma hatalarından istifade ederek bir ara 5 sayıya çıkan farkı kapatan Almanya, öne geçti ve ikinci teknik molayı 16-14 ileride tamamladı. Etkili oyununu setin son bölümlerine de taşıyan Almanya, farkı açarak üçüncü seti 25-20 kazandı ve maçta 2-1 üstünlük yakaladı.

Filenin Sultanları yarı finalde
NERİMAN, GÖZDE VE EDA'DAN KRİTİK SAYILAR
Dördüncü sete daha baskılı başlayan Türkiye, Eda, Naz, Hande ve Kübra'nın sayılarıyla ilk teknik molaya 8-5'lik üstünlükle gitti. Milliler, aranın ardından bireysel savunma hataları yüzünden geriye düştü ancak Neriman ve Hande'nin sayılarıyla ikinci teknik molaya da 16-14 önde girmeyi başardı. Son bölümde Almanya'nın farkı kapatma çabalarına Neriman, Gözde, Eda ve Hande'nin sayılarıyla karşılık veren "Filenin Sultanları", 4. seti 25-23 kazanarak, durumu 2-2'ye getirdi.

FİNAL SETİ NEFES KESTİ
Büyük bir çekişmeye sahne olan maçın final setinde savunma ve hücumda daha etkili olan Türkiye, Neriman, Gözde, Hande ve Kübra'nın sayılarıyla seti 15-12, maçı da 3-2 kazanarak yarı finale yükseldi.

YARI FİNALDE RAKİP HOLLANDA
Filenin Sultanları'nın yarı finaldeki rakibi Hollanda oldu. Rotterdam'da oynanan çeyrek final karşılaşmasında Polonya'yı 3-1'lik skorla geçen Hollanda, yarı finalde ay-yıldızlılarla eşleşti.

Azerbaycan, Macaristan ve Belçika'nın yer aldığı B grubunu lider tamamlayarak yükseldiği çeyrek finalde Almanya'yı 3-2'lik skorla saf dışı bırakan "Filenin Sultanları", 3 Ekim Cumartesi günü yarı finalde Hollanda ile Rotterdam'daki Ahoy Spor Salonu'nda karşılaşacak. Turnuvanın final maçı da 4 Ekim Pazar günü yine aynı salonda yapılacak.

Çeyrek finaldeki diğer maçlarda Rusya İtalya'yı, Sırbistan da Belçika'yı aynı sonuçla 3-1 yendi. Rusya ve Sırbistan yarı finalde birbirlerine rakip oldu.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler