« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Filenin Sultanları Rusya'ya diremedi

A Milli Kadın Voleybol Takımı, 2015 FIVB Dünya Grand Prix 2. ayak F Grubu'ndaki 3. ve son maçında Rusya'ya 3-1 yenildi. Türkiye, bu sonuçla 2. ayak maçlarını da galibiyetsiz tamamladı.

A.A
SON GÜNCELLEME

Salon: DS Yantarny
Hakemler: Arturo Di Giakomo (Belçika), Lucian Nastase (Romanya)
Türkiye: Güldeniz Önal, Kübra Akman, Polen Uslupehlivan, Ezgi Dağdelenler, Özgenur Yurtdagülen, Nilay Özdemir (Merve Dalbeler, Şeyma Ercan, Yeliz Başa, Çağla Akın, Meryem Boz)
Rusya: Ilchenko, Orlova, Goncharova, Pasynkova, Lyubushkina, Kosianenko (Malova, Efimova, Malykh, Biryukova, Shcherban)
Setler: 24-26, 25-17, 23-25, 21-25

Milliler, 3 ayak ve 1 finalden oluşan FIVB Grand Prix'sinde, 2. ayak maçlarını Rusya'nın Kaliningrad kentinde yaptı. Gruptaki ilk 2 maçında Sırbistan ve ABD'ye 3-1 mağlup olan Türkiye, 3. ve son müsabakasında Rusya'ya da aynı sonuçla yenildi.

"Filenin Sultanları", Ankara'daki ilk ayak maçlarında da galibiyet alamamıştı. A Milli Takım, 3. ayak maçlarını 16-18 Temmuz'da Almanya'da yapacak ve burada sırasıyla Sırbistan, Almanya ve Dominik Cumhuriyeti ile karşılaşacak.
Bu yıl 23'üncüsü düzenlenen organizasyonda, genel sıralamada ilk 5'e giren takımlar, 22-26 Temmuz'da ABD'de yapılacak finallerde mücadele edecek.

2015 FIVB Dünya Grand Prix'sinde 2. ayak maçlarının ardından, Türkiye'nin yer aldığı F Grubu'nda puan durumu şöyle oluştu:


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler