Spor Filenin Kuğuları geleceğe yatırım yapıyor
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Filenin Kuğuları geleceğe yatırım yapıyor

Voleybol Aroma Bayanlar 3. Ligde mücadele edecek Turgutlu’nun tek temsilcisi Seramiksan Spor Kulübü geleceğini sağlam temeller üzerine atıyor.

Bölgesel Lig’de aldığı başarılar sonucu Aroma Bayanlar 3. Liginde mücadele edecek filenin kuğuları, sezonun kapanmasının ardından başarısının kalıcılığını sağlayacak olan altyapı çalışmalarına hız verdi. İlk olarak okullar arası yıldız kızlar ve genç kızlar voleybol turnuvası ile altyapı seçmelerine başlayan Seramiksan Spor Kulübü, ardından okullarda yapılan öğrenci taramaları ile ilk etapta 500 kişilik bir altyapı kadrosu oluşturdu. Yapılan seçmeler sonucu 87 öğrenci ile çalışmalarına devam eden filenin kuğuları altyapı koordinatörlüğü için tecrübeli çalıştırıcı Kürşad Çetin ile sözleşme imzaladı. Kürşad Çetin’in yardımcılığını ise Murat Benekli ve Bülent Akçayır üstlenecek.

 Altyapıya verilen önem başarıların kalıcılığını sağlayacak

Altyapı koordinatörü Kürşat Çetin sözleşme sonrası “ Mart ayından bu yana yoğun çalışmalarımız ile altyapımızı oluşturduk. Hedefimiz 2. Lig için mücadele edecek A Takımımıza altyapıdan oyuncu yetiştirmek. Turgutlu’da voleybol konusunda daha önce de yapmış olduğum çalışmalar neticesinde Turgutlu’da olan potansiyeli en iyi şekilde kullanarak, Milli Takımımıza da oyuncu göndereceğimize inanıyorum. Altyapı ekibi olarak çalışmalarımızda bize destek olan Seramiksan Spor Kulübü Başkanı Sn. Bülent Erkul’a ve baş antranörümüz Sn. Süleyman Bozkan’a teşekkürlerimi iletiyorum.”

 Hedef 2. Lig yolunda sağlam bir altyapı oluşturmak

Seramiksan Spor Kulübü Başkanı N. Bülent Erkul yaptığı açıklamada, kulüp olarak altyapıya verdikleri önemi vurgulayarak, voleybolda alınacak tüm başarılarında kalıcı olabilmesi için sağlam bir altyapıya gerek olduğunu ve kulüp olarak bunu başardıklarını belirtti.

İmza töreninde kulüp başkanı N. Bülent Erkul, as başkan Burak Ersoy, Baş Antrenör Süleyman Bozkan da hazır bulundu. Seramiksan Spor Kulübü As Başkanı Burak Ersoy, sözleşme sonrası yaptığı açıklamada bu sezon için iddialı bir takım kuracaklarını ve önümüzdeki günlerde transfer çalışmaları ile ilgili bilgi paylaşacaklarını belirtti.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle