« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Filenin aslanları sahaya çıkıyor

Erkekler Avrupa Voleybol Şampiyonası ikinci raunt grup eleme müsabakaları 21-22-23 Mayıs tarihlerinde Başkent Voleybol Salonu'nda oynanacak.

ANKARA, (DHA)
SON GÜNCELLEME

A Milli Erkek Volebol Takımı, Ankara'da 2011 Avrupa Şampiyonası finallerine katılmanın mücadelesini verecek. 2011 Erkekler Avrupa Şampiyonası elemelerinde Başkent Voleybol Salonu 21-22-23 Mayıs tarihlerinde birbirinden heyecanlı maçlara ev sahipliği yapacak. Filenin Aslanları, Beyaz Rusya, İtalya ve Romanya gibi güçlü rakipler arasından sıyrılıp grup birincisi olmak için ter dökecek.

MAÇLARIN STATÜSÜ

İkinci raunt elemeleri iki ayaklı olarak oynanacak. Türkiye ve İtalya'da oynanacak iki grup maçları sonunda birinci olan takım finallere doğrudan gidecek. İkinci olan üçüncü raunt elemesi oynayacak. Üçüncü ve dördüncüler ise elenecek.

5 KEZ KATILABİLDİK

A Milli Erkek Voleybol Takımı bundan önce beş kez Avrupa Şampiyonası finallerine katılma hakkı elde etti. Ay-Yıldızlı takım, 1963, 1967, 1971, 2007 ve 2009 yıllarında finallerde mücadele etti.

ANKARA SEYİRCİSİNE ÇAĞRI

Antrenör Veljko Basic ve Takım Kaptanı Sinan Cem Tanık, Ankaralı voleybolseverlere kendilerini yalnız bırakmama çağrısı yaptı. Basic, Ankara seyircisini tanıdığını, istendiğinde takımlarını nasıl desteklediklerini bildiğini kaydederek, "Önemli sınavlara çıkacağız. Temennim, itici güç olarak yanımızda olmaları, tribünleri doldurmaları" diye konuştu.

Takım Kaptanı Sinan Cem Tanık da çok uzun süredir Milli Takım forması giydiği için çoşkulu bir seyircinin oyunlarını nasıl etkilediğini deneyimlerinden bildiğini söyledi.

Kaptan Tanık, "Muhteşem Ankara seyircisine çağrı yapıyorum. Lütfen salonu doldurup bizimle birlikte olun, desteğinize ihtiyacımız var" diyerek Ankara seyircisine çağrı yaptı.

ZENGİN KADRO

Antrenör Veljko Basic'in Milli Takım başındaki ilk uluslararası resmi turnuvası için gençler ve deneyimlilerden oluşan bir kadro oluşturuldu.

Milli takımda şu isimler bulunuyor:

Aslan Ekşi (Pasör, Fenerbahçe)

Çağlar Aksoy (Pasör, Halk Bankası)

Serhat Coşkun (Pasör çaprazı, Halk Bankası)

Volkan Güç (Pasör çaprazı, İstanbul B.Ş. Bld)

Sinan Cem Tanık (Köşe, Halk Bankası)

Ender Kıdoğlu (Köşe, Ziraat Bankası)

Mustafa Kırıcı (Köşe, Maliye Milli Piyango)

Emre Batur (Universal, Fenerbahçe)

Burutay Subaşı (Universal, Arkas Spor)

Erhan Dünge (Orta, İstanbul B.Ş. Bld.)

Sabit Karaağaç (Orta, SGK)

Ahmet Pezük (Orta, Galatasaray)

Ramazan Serkan Kılıç (Libero, Fenerbahçe)

Hasan Yeşilbudak (Libero, Halk Bankası)

Maç programı ise şöyle:

21/05 17.30 TUR-ROM

21/05 20.00 ITA-BLR

22/05 16.00 ROM-ITA

22/05 18.30 BEL-TUR

23/05 16.00 TUR-ITA

23/05 18.30 BEL-ROM


Bunları da Beğenebilirsiniz