« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Filede Türkiye, Yunanistan'a 3-2 yenildi

Erkekler Dünya Voleybol Şampiyonası grup eleme maçında Türkiye, Yunanistan’a 3-2 yenildi. Bursa Atatürk Spor Salonu’nda oynanan gecenin ikinci karşılaşmasında, Türkiye, maça iyi başlamasına rağmen, galibiyete ulaşamadı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

İlk sette iyi oynayan Türkiye Milli Takımı, Erkan ve Osman’ın sert smaçlarıyla setin hemen başlarında öne geçti. Ay yıldızlı ekip, uyguladığı etkili savunmayla rakibine fazla sayı vermeyerek, seti 25-20 galip kapadı.


İkinci sete ise konuk ekip Yunanistan hızlı başladı. Türkiye’nin hücumlarını, bloklarla kesen Yunan takımı, sert smaçlarla ilk dakikaları önde kapadı.


Savunmada basit hatalar yapan ve hatalı servislerle rakibine sayı veren Türkiye, ikinci seti bir süre geride götürdü. Ancak, son bölümlere doğru toparlanan Ay yıldızlılar, kaptan Gökhan’ın plaseleri, Erkan ve Hakan’ın da smaçlarıyla sonuca gitti. Set, Türkiye’nin 25-20 lehine sonuçlandı.


Karşılaşmanının çok çekişmeli geçen üçüncü setinde ise, hücumda ilk iki sete göre daha etkisiz görünen Türkiye Milli Takımı, kullandığı servislerde de rakibine sayı verince, seti Yunanistan Milli Takımı 25-19 kazanarak, maçta durumu, 2-1 yaptı.


Dördüncü sette, Türkiye, hücumda etkisiz kalıp, servis atışlarından da sayı kaybetmeye devam edince, Yunan takımı, seti 25-18 kazanarak skorda dengeyi sağladı: 2-2


Maçın beşinci ve son setinde, kötü oyununu sürdüren Türk takımı, seti 15-11 kaybetti ve sahadan 3-2 yenik ayrıldı.


 Salon: Atatürk


Hakemler: Jarmo Salonen, Andrei Zenovich


Türkiye: Hüseyin, Hakan, Barış, Osman, Gökhan, Erkan, (Hasan, Hakan Akşık, Cengizhan)


Yunanistan: Gkiourdas, Chatziantoniou, Kyriazis, Kournetas, Tsakiropoulos, Roumeliotis, (Dimitrakopoulos, Baev, Kazasis, Panteleon, Lappas, Kovatsef)


Setler: 25-20, 25-20, 19-25, 18-25, 11-15


Süre: 91 Dakika (19-19-20-22-11)

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.