« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Filede Türk fırtınası

Meksika’daki Dünya Şampiyonası’nda çok başarılı bir grafik çizen Genç Bayan Milli Takımımız’ın hızına ABD de dayanamadı. Grubunu lider bitiren ay yıldızlı ekibimiz, 2. turda Almanya, Dominik Cumhuriyeti ve Meksika ile karşılaşacak.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

MEKSİKA’da devam eden Dünya Genç Bayanlar Voleybol Şampiyonası’nda Türkiye, grubunu lider tamamladı. Tjiuana kentindeki son maçında ABD ile karşılaşan milli takımımız, beklenen oyununu sergileyememesine karşın maçı 3-0 kazanmayı başardı. Galibiyeti bulunmayan rakibi karşısında özellikle arka alandan top çıkartmakta ciddi sıkıntı yaşayan bayanlarımız, skorda farkı açmayı başaramadı. Bu maçta ilk 6’da forma şansı bulan Gözde Yılmaz, Büşra ile sayı yükünü çeken isim oldu. İlk set 25-20 Türkiye lehine sonuçlandı. İkinci sette libero Seval ve Büşra’nın iyi manşet alamaması, ABD’yi maça ortak etti. Ancak, kaptan Melis ve Polen, oyuna ağırlıklarını koyarak, seti 25-20 kazanmamızı sağladı. İki takımın da bloklarda sıkıntı yaşadığı üçüncü sette Elif’in arka alanı toparlaması, milli takımımızın üstünlüğü ele geçirmesini sağladı. Bu bölümü 25-16 kazanan ay yıldızlı ekibimiz, maçı 3-0 kazandı.
Grubunda daha önce Bulgaristan’ı 3-1, Küba’yı da 3-0 yenerek ilk 8 takım arasına kalmayı başaran Genç Bayan Milli Takımımız, Mexicali kentinde oynanacak 2. tur maçlarında, Almanya, Dominik Cumhuriyeti ve ev sahibi Meksika ile birlikte F Grubu’nda yer alacak.

SALON: Tijuana
HAKEMLER: Poula Turci (Brezilya) 7, Roy Velez (Porto Tico) 7
TÜRKİYE: Büşra 6, Melis 6, Polen 6, Gözde 7, Neşve 7, Asuman 6, Seval (Libero) 6, (Elif 7)
ABD: Spelman 6, Dowdy 7, Bateman, Shaw, Hunt, Olgard, Black (Libero), (Broekhuis, Cook, Woolridge) SETLER: 25-20, 25-20, 25-16

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz