« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Filede Türk derbisi

Voleybolda Avrupa Kadınlar Şampiyonlar Ligi, bu hafta Türk derbisine sahne olacak.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Eczacıbaşı VitrA ile Vakıfbank Türk Telekom, Şampiyonlar Ligi play-off turu ilk maçında, 2 Şubat Perşembe günü saat 19.00'da Burhan Felek Voleybol Salonu'nda karşı karşıya gelecek.

Karşılaşmanın rövanşı, 9 Şubat Perşembe günü aynı salonda oynanacak ve iki maçı da kazanan takım tur atlayacak. Ancak takımlar birer galibiyet alırsa, 2. maçın sonunda oynanacak “altın set” ile tur atlayan takım belirlenecek.
İki takım arasında bu sezon Aroma Bayanlar Voleybol 1. Ligi'nde yapılan iki maçı da Eczacıbaşı VitrA, 3-0'lık skorlarla kazandı.

Eczacıbaşı VitrA'nın hedefi 'Dörtlü Final'

Şampiyonlar Ligi'nde bu sezon “Dörtlü Final” oynamayı hedefleyen Ezcacıbaşı VitrA, Vakıfbank Türk Telekom engelini geçmek istiyor.

Eczacıbaşı VitrA Menajeri Nalan Ural, rakipleriyle daha önce de Avrupa kupalarında karşı karşıya geldiklerini hatırlatarak, “Güçlerin eşit olduğunu düşünüyorum. Daha iyi hazırlanan, daha iyi konsantre olan tur atlar” dedi.

Vakıfbank Türk Telekom'u ligde iki kez yenmelerinin Şampiyonlar Ligi maçı için ölçü olamayacağını vurgulayan Ural, şöyle devam etti:
“Şampiyonlar Ligi başka bir arena. Rakibimiz geçen sezonun Şampiyonlar Ligi şampiyonu. Burada farklı bir motivasyon var. Bizim de hedefimiz 'Dörtlü Final'e kalmak. Bu hedefimizi gerçekleştirmemiz için önce bu turu geçmek istiyoruz. Karşılaşma iki takımın da alışık olduğu salonda yapılacak. Amacımız iki maçı da kazanarak, altın sete işi bırakmamak. Altın sette anlık performans önemli oluyor. Ancak her şeye hazırlıklıyız, iş altın sete kalırsa da tur atlamak için elimizden geleni yapacağız.”

Nalan Ural, iki maçın da çok çekişmeli geçeceğini kaydederek, “Senelerin rekabeti var. Seyir zevki yüksek maçlar olacak. Milli takım oyuncuları ve önemli yabancı oyuncular mücadele edecek. İstanbul'daki kötü hava şartlarına rağmen maçlarda salonun dolmasını bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

Vakıfbank Türk Telekom, unvanını korumak istiyor

Geçen sezonun Avrupa Şampiyonlar Ligi şampiyonu Vakıfbank Türk Telekom, bu sezon unvanını korumak istiyor.

AA muhabirinin sorularını yanıtlayan Vakıfbank Türk Telekom Menajeri Muhammet Görken, çok zor iki maç yapacaklarına dikkati çekerek, “Geçen sezonun şampiyonu olarak, bu sezon da 'Dörtlü Final'e kalmak istiyoruz. Rakibimizi yenerek, tur atlamak için tüm mücadelemizi vereceğiz” dedi.

Geçen sezon zorlu bir mücadelenin ardından şampiyon olduklarını dile getiren Görken, “Kolay bir şey değil, Avrupa'daki bütün takımları geçip şampiyon olduk. Bu sene de aynısını başarmak elimizde. Bütün ekip olarak hazırız. Avrupa kupalarında bu tarz şeylere alışığız. Hiçbir şekilde üzerimizde baskı oluşturmaz. Önce Eczacıbaşı VitrA'yı geçmek istiyoruz. Sonra bir tur daha var, sonra 'Dörtlü Final'. Yani şampiyonluk için önümüzde kazanmamız gereken 6 maç var. Ama öncelikle Eczacıbaşı VitrA maçını düşünüyoruz” şeklinde konuştu.

Altın sete bırakmadan tur atlamayı hedeflediklerini kaydeden Muhammet Görken, “Altın set bir kumar, bir şans. Sete kim daha iyi başlarsa maçı alıyor. Bizim antrenmanlarımız çok neşeli ve tempolu geçiyor. Ciddi bir sakatlığımız da yok, bütün oyuncularımız hazır. İnşallah altın sete kalmadan, tur atlayacağız” diye konuştu.

Bunları da Beğenebilirsiniz