« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Filede şok iddialar

Voleybol Vakfı Yönetim Kurulu, bugün Ankara’da yapılacak Voleybol Federasyonu Olağanüstü Genel Kurulu’nda başkanlığa yeniden aday olan vakfın eski başkanı Prof. Dr. Hüsnü Can hakkında şok iddialarda bulundu... Vakıftan yapılan açıklamada, Can döneminde çok sayıda usulsüz harcama yapıldığının tespit edildiği belirtildi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Kendisi ile kızı Banu Can’ın cep telefonu faturalarını vakfa ödettiren ve eşi Türkan Can’a uçak bileti aldıran Hüsnü Can’ın, usulsüzlüklerin ortaya çıkarılması üzerine, bu paraları faizleriyle birlikte geri ödediği bildirildi. Can’ın başkanlığı döneminde teklifsiz alımlar yapıldığı, kimlikleri belli olmayan kişilere ’hizmet bedeli, teşvik ve prim’ adları altında paralar ödendiği ifade edildi.

Öte yandan Uluslararası Voleybol Federasyonu (FIVB), 2 bin İsviçre Frangı tutarındaki katılım ücretini ödemediğimiz için 2006 Bayanlar Dünya Şampiyonası’ndan Türkiye’yi çıkarmaya hazırlanırken, FIVB Finans Komisyonu Üyesi Levent İlbay parayı cebinden ödeyerek son anda büyük bir skandalı önledi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz