« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Filede isyan

Kulüpler, yabancı oyuncu transferinde tescil ve lisans vize bedellerine kademeli olarak uygulanan ücreti astronomik rakamlara çıkaran Voleybol Federasyonu’nun kararına büyük tepki gösterdi.

Celal DEMİRBILEK
SON GÜNCELLEME

VOLEYBOL
Federasyonu’nun yabancı oyuncu transferinde tescil ve lisans vize bedellerine kademeli olarak uyguladığı ücreti astronomik rakama çıkarması kulüplerin sert protestosuna neden oldu. Federasyonun bu kararı üzerine harekete geçen kulüpler, imza kampanyası başlattı.

Voleybol Federasyonu’nun kulüplere bir yazı ile bildirdiği ve resmi web sitesinde 26 Mayıs 2008 tarihinde yayınlanan bildirisinde; Aroma Türkiye Birinci Voleybol Ligi’nde transfer edilecek birinci yabancıya 4 bin, ikinciye 5 bin, üçüncüye 20 bin, dördüncüye 25 bin, beşinci ve altıncıya 35 bin Euro tescil ve lisans vizesi bedeli istemesi kulüpleri çileden çıkarttı. Kulüpler geçtiğimiz sezon üçüncü yabancı için ödedikleri 6 bin Euro’luk bedelin 20 bin Euro’ya çıkartılmasına büyük tepki gösterirken:

Kepenk indiriyorlar

"Gençler liginin kurulmasıyla ilgili olarak federasyonun kulüplerle yaptığı toplantıda bir karar alınmamasına rağmen, alınmış gibi kabul edilerek bu ligin kurulması kararına karşı çıkıyoruz" denildi.

Kulüpler, son üç yılda maddi olanaksızlıklar ve voleybolun medyada gerekli ilgiyi görememesi nedeniyle ligden çekilen Arçelik, Erdemir, Kolej, TOKİ ve Konya Selçuk Üniversitesi kulüplerine ilave olarak bu sezon da Gaziantep Şahinbey Belediye takımının ligden çekilme kararı alması ve bu takımları diğer kulüplerin izleyebileceği görüşleri savunuldu.

Bunları da Beğenebilirsiniz