« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Filede dev birleşme

Aroma Bayanlar Birinci Ligi’nin iki büyük kulübü Vakıfbank Güneş Sigorta ile Türk Telekom’u birleştiren sözleşmenin imzası atıldı.

Celal DEMİRBİLEK
SON GÜNCELLEME

DEVLERİN gücü filede birleşti. Türk sporunun iki devi Vakıfbank Güneş Sigorta ile Türk Telekom başkanları M.İlker Aycı ile Celalettin Dinçer’in de hazır bulunduğu imza töreninde güçlerini Türk voleybolunun geleceği için birleştirdi. Filede devlerin güç birliği şeklinde nitelendirilebilecek bu büyük ortaklık ile Avrupa Şampiyonu Vakıfbank Güneş Sigorta Bayan Voleybol Takımı artık yoluna Türk Telekom’un desteğini alarak devam edecek.

Hedefimiz Şampiyonlar Ligi

Aroma Bayanlar Voleybol Ligi’nde Vakıfbank Güneş Sigorta Türk Telekom adı ile mücadele edecek olan sarı kırmızılı kulübün başkanı M.İlker Aycı, “Yaklaşık 60 yıldan bu yana Türk sporunu destekleyen Türk Telekom’un deneyim ve gücü, voleybolda son yılların başarılı ve istikrar sembolü iki Avrupa şampiyonluğu kazanan tek Türk takımı olan Vakıfbank Güneş Sigorta’nın enerjisi ile bir araya geldi. Altyapısında küçük, yıldız ve genç takımlarında toplam 120 genç sporcusu bulunan V.Güneş Sigorta, Türk Telekom’dan aldığı bu güçle Türk voleybolunu yurtdışında çok daha büyük başarılarla buluşturmayı hedefliyor. Türk Telekom ile olan bu büyük birlikteliğimizle Avrupa Şampiyonlar Ligi Kupası’nı da ülkemize getirmek istiyoruz. Bizler konuştuk, şimdi son sözü sporcularımız söyleyecek” dedi.

6 bini aşkın sporcu

Eğitim, kültür, teknoloji ve spora her yıl önemli kaynak ayırarak destek olduklarını belirten Türk Telekom Spor Kulübü Başkanı Celalettin Dinçer, “Türk voleybolu için tarihi bir gün. 17 branşta 6 bini aşkın lisanslı sporcuya sahip Türk Telekom olarak sporun tüm branşlarına olduğu gibi voleybola olan desteğimiz de Vakıfbank Güneş Sigorta Spor Kulübü sponsorluğu ile devam ediyor. Bu birlikteliğin Türk sporuna ve voleyboluna başarılar kazandırmasını diliyorum” dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz