Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Filede 4’ncü olduk

Avrupa Ligi Dörtlü Finali 3.lük maçında Yunanistan önünde mücadeleye iyi başladık, 2-0 öne de geçti. Ancak 3. setten itibaren çözülünce yenilgiden kurtulamadık.

Metin GÖRGÜN
SON GÜNCELLEME
AVRUPA Voleybol Federasyonu (CEV) Erkekler Avrupa Ligi Dörtlü Finali üçüncülük maçında, Türkiye, Yunanistan’a 3-2 yenilip dördüncü oldu. Yunanistan maçları gazozuna bile olsa, iki taraf için önemlidir. Maça iyi başlayan takımımız ilk iki seti alınca maç 3-0 bitecek sandık. Ancak Yunanistan, 3. setten itibaren canlı oynamaya başlayıp, bizim de hücüm hatalarımızı iyi değerlendirince skoru 2-2’ye getirdi. 5. setler her zaman kumardır. Bu kumarda gülen taraf Yunanistan oldu. Şimdi turnuvadaki 3-2 oynanan iki maç sonrası bardağın dolu tarafından bakarsak, Hollanda’yı elimizden kaçırdığımıza sevinmeli, iki senedir finallere katılıyor olmaya da sevinmeli, hataları da düzelir diyerek pas geçmeliyiz. Ancak böylesi bize uymuyor.

Tanıtım için önemliydi

Testi kırıldıktan sonra yol gösteren çok olur. Biz kırılmadan işin başında gördüklerimizi yazmalı, kimsenin de buna alınmamasını beklemeliyiz. İzmir’e alınmış bu organizasyon, birinci olmanın haricinde, Efeler’in ihtiyacı olan tanıtımı yapmamız açısından da önemliydi. Olmadı. Neler yapılmalı? Tempoyu düşürmeden çalışmalı ve en başta oyuncuların, oynayacakları pozisyonlar ve değişimlerin adları net olarak belirlenmeli. Son olarak bu gençlerde iş var, buna inanmaya devam etmeliyiz.

SALON: Karşıyaka Belediye

HAKEMLER: Amnon Nesher (1) (İsrail), Simone Santi (1) (İtalya)

TÜRKİYE: Hüseyin (**), Sinan (**), Özkan (**), Can (***), Kemal (**), Ali (***) (Libero-Nuri **), Akif (*), Volkan (**), Ulaş (**)

YUNANİSTAN: Lappas (****), Kleomanis (**), Smoragdis (**), Nicolaus (**), Kyriakidis (**), Konstantinos (****) (Libero-Stefenou ****), Ntonas (**), Panteleon (****), Andreadis (***)

SETLER: 25-22, 25-21, 20-25, 21-25, 10-15 SÜRE: 100 dakika (23, 22, 21, 24, 10)

Bunları da Beğenebilirsiniz