« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Filede 2+1 depremi

Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF), yabancı oyuncu sayısının 2011-2012 sezonundan itibaren “2+1” olarak uygulanması kararından vazgeçmedi. Oldukça elektrikli geçen yönetim kurulu toplantısında yabancı sayısına başkan Erol Ünal Karabıyık son noktayı koydu. Yapılan oylamada 15 üyenin 10’u, 2+1 lehine oy kullanınca 2009 yılında alınan karar tazelenmiş oldu.

Celal DEMİRBİLEK
SON GÜNCELLEME
Toplantıda Mehmet Çakmak, Akif Üstündağ, Özkan Mutlugil, Ahmet Göksu ve Mustafa Ekşi 3 yabancı lehine oy kullandılar. Bu karar sonrası Mehmet Çakmak ile Akif Üstündağ başkan vekilliği görevlerinden istifa ettiler. Bu iki yöneticinin yerlerine Ali Serdar Tiryaki ve Ersin Yılmaz göreve getirildi.

Fenerbahçe’ye katılmadılar

Daha önce 2009-2010 sezonunda 3+1 olan yabancı uygulamasının, 2010-11 sezonunda 3 yabancı, 2011-12 sezonunda ise 2+1 olarak kabul edilmişti. Fenerbahçe Kulübü’nün önderliğinde yapılan “2 artı 1’e hayır” imza kampanyasına Galatasaray, Beşiktaş, Eczacıbaşı Vitra ve Vakıfbank Güneş Sigorta Türk Telekom katılmazken, çok sayıdaki kulübün “Biz imza atmayız ama 3 yabancı transferinden yanayız” şeklinde görüş beyan ettikleri konuşuluyor.

Aydınlar karar aşamasında

F.BAHÇE’nin sponsoru Acıbadem Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Aydınlar, yabancı sayısını azaltan karar ile ilgili “Bu gelişmelerin ardından sponsorluktan çekilmeyi düşünür müsünüz?” sorusuna, “Haftaya kulüp yönetimiyle toplanıp ne yapacağımıza karar vereceğiz” yanıtını verdi.

Bunları da Beğenebilirsiniz