Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

File karıştı

‘Bu çirkin iddiayı ortaya atan antrenörden hesabını soracağız’ diyen federasyon başkanı Hüsnü Can, Nedim Özbey’i ceza kuruluna veriyor. Milli Takım’ın eski antrenörü Özbey ise sözlerinin arkasında olduğunu söyledi. Hürriyet'in “Başkan emir verdi, yenildik” başlığı ile manşetten verdiği haber voleybol camiasına bomba gibi düştü. Bir süre önce yönetim kurulundaki istifalarla gergin günler yaşayan Voleybol Federasyonu’nda bu sefer de ‘şike ididası’ nedeniyle ortalık karıştı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Milli takım antrenörlüğü görevini bıraktığını açıklayan Nedim Özbey’in, ‘Başkan Portekiz’e yenilmemiz için emir verdi, yenildik’ sözleri, gerginliğin tırmanmasına neden oldu.

Yunanistan’da yapılan Dünya Şampiyonası elemelerinde, Portekiz maçından önce federasyon başkanı Hüsnü Can’ın telefonla kendisini arayarak, ‘Bu maçı kaybetmeliyiz’ dediği iddiasının ardından, başkan Can da, ‘Nedim Özbey’i pazartesi günü (yarın) tedbirli olarak ceza kuruluna veriyoruz. Tüm sporcular, diğer antrönerler ve menajeri de şahit olarak ceza kuruluna getirtip, gerçekleri ortaya çıkaracağız’ diye açıklama yaptı.

Kimden ne menfaat elde etti

Erkek Milli Takımı’nın eski antrenörü Özbey’in bu iddiasının asılsız ve çok çirkin olduğunun altını çizen Hüsnü Can, ‘Biz de bu antrenöre Portekiz maçını kaybetmek için ‘kimden ve nasıl bir menfaat’ gözettiğinin açıklamasını isteyeceğiz. Herkes hesabını kendisi verecek’ dedi.

Hüsnü Can, Erkek Milli Takımı olarak tarihte Portekiz’e karşı bir kez bile galibiyet elde edilemediğine de dikkat çekti. Can, ‘Maçı kazanacak güçte olmadığını adı gibi bilen bu antrenör, yenilginin faturasını bana çıkarmaya çalışıyor. Gücü varsa benim söylemediğim o sözleri dinlemeyip kazansaydı’ diye konuştu.

Sözlerimin arkasındayım

Erkek Milli Takımı’nı eski antrenörü Nedim Özbey de, sözlerinin arkasında olduğunu ve bunda büyütecek bir şey olmadığını belirterek, ’Ben zaten bu yüzden istifa ettim. Bu olay yaşandığında istifa edecektim ancak Üniversite Oyunları olduğu için istifa etmedim. Bu konuda salı günü bir açıklama yapacağım. Bu işin yasal prosedürü nedir bilmiyorum ama herhalde genel müdürlük gerekeni yapacaktır’ yorumunu yaptı.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler