« Hürriyet.com.tr
MENÜ

FILA’da olimpik endişe

Uluslararası Olimpiyat Komitesi’nin grekoromen stili olimpiyat programından çıkartmayı düşünmesi Uluslararası Güreş Federasyonları Birliği’ni tedirgin etti.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
ULUSLARARASI Güreş Federasyonları Birliği’nde (FILA), grekoromen stilin olimpiyat programından çıkarılma düşüncesi nedeniyle endişe yaşanıyor. Uluslararası Olimpiyat Komitesi’nin (IOC), olimpiyat programına yeni spor dallarını dahil ederek, müsabakaları uzun süren bazı dallarda da değişiklikliğe gitme eğilimi taşıması, FILA yöneticilerini bu konuda projeler geliştirmeye yöneltti.
Serbest ve grekoromen stilin yanı sıra bayan güreşi 7’şer sıklette yapılacak müsabakalarla, 2012 Londra Olimpiyatları’nda da yer alacak. Fakat IOC yetkilileri, daha sonraki olimpiyat oyunları için grekoromen stili programdan çıkarma ya da her stilde müsabakaları 4’er sıklete indirme düşüncesinde olduklarını FILA yöneticilerine çeşitli vesilelerle bildirdi.
FILA Başkanı Raphael Martinetti, yakın dostu olan IOC Başkanı Jacques Rogge ile yaptığı görüşmelerde, serbest ve grekoromen stilin çok farklı branşlar olduğunu, bu ikisinin birleştirilmesinin doğru olmayacağını aktardığını dile getirdi.


Bunları da Beğenebilirsiniz