Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Fikret Otyam yine hakim karşısında

  Teslime TOSUN/ANTALYA, (DHA)
  16 Ekim 2008 - 15:26Son Güncelleme : 16 Ekim 2008 - 15:26

  ANTALYA Emniyet Müdürü Feyzullah Arslan'ın, ‘Son Nokta’ adlı yerel dergide yayınlanan yazısında, kendisine ‘piyes yazarı emniyet müdürü' diyerek hakaret ettiği iddiasıyla gazeteci yazar ve ressam Fikret Otyam aleyhine açtığı 20 bin YTL'lik tazminat davasına devam edildi. Otyam, Müdür Arslan'ın görevini kötüye kullandığını iddia etti.

  Antalya 7'inci Asliye Hukuk Mahkemesi'nde bugün görülen 4'üncü duruşmaya davacı Feyzullah Arslan katılmazken, davalı Fikret Otyam avukatı ile hazır bulundu. Duruşmada, Trafikten Sorumlu Emniyet Müdür Yardımcısı Ramazan Etli tanık olarak dinlendi.

  Emniyet Müdür Yardımcısı Ramazan Etli, Otyam'ın eleştirel yazısından kendisinin bile olumsuz etkilendiğini, ancak Antalya trafiğini düzenleyebilmek için gece gündüz çalıştıklarını belirtti. Duruşmada, Emniyet Müdürü Feyzullah Arslan'ın tüm Antalya polis teşkilatına gönderdiği ‘Anılarınızı internet sitesine veya özel kalem müdürlüğündeki görevliye veriniz’ yönündeki yazısı mahkemeye delil olarak sunuldu. Bu yazının geldiğini öğrenen sanık Fikret Otyam ise emniyet müdürünün çıkarı için polisleri kullandığını iddia ederek, “Bu görevi kötüye kullanmaktır. Emniyet müdürü çıkarı için polisleri kullanmıştır” dedi. Otyam'ın bu sözleri de tutanaklara girdi. Duruşma tanıkların dinlenmesi için ertelendi.

  Duruşma çıkışı Fikret Otyam ve avukatı Giray Arın, gazetecilere bilgi verdi. Otyam, “Emniyet müdürünün ‘rica ederim’ ile biten, kendi yazacağı kitabı için polislerden anılarını istemesi, alttaki memur için emirdir. Müdür çıkarı için polisleri kullanmıştır ve bu suçtur. Avukatımla konuyu görüşüp, bununla ilgili olarak savcılığa suç duyurusunda bulunabiliriz. Önce yayınladığı genelgeyi inkar ediyordu. Bu belge görevini kötüye kullanmanın delilidir” diye konuştu.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı