Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Fikret Orman'dan taraftara derbi çağrısı

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, kulküpte gerçekleştirilen bayramlaşma töreninde yaptığı açıklamada derbi karşılaşması için 15 bin bilet satıldığını taraftardan daha fazla ilgi beklediğini söyledi. Orman ayrıca hakem hatalarının olmadığı bir derbi diledi.

Ali DANAŞ / İSTANBUL DHA
SON GÜNCELLEME

Akaretler'de bulunan Divan Lokali'nde yapılan bayramlaşma törenine başkan Fikret Orman, yöneticiler Erdal Torunoğulları ve Metin Albayrak ile kongre üyeleri üyeleri katıldı.

Bayramlaşma töreninde bir konuşma yapan Fikret Orman tüm Beşiktaş camiasının Kurban Bayramı'nı kutladı ve birlik, beraberlik mesajı verdi. Kongre üyeleri ile tek tek ilgilenen başkan Orman bayramlaşma töreni sonrası yaptığı açıklmada ise Fenerbahçe derbisine taraftarın ilgisizliğinden yakındı ve stada gelmeleri için çağrıda bulundu.

Fikret Ormandan taraftara derbi çağrısı
Bayramlaşma töreni sırasında Fikrat Orman ve siyah beyazlılar bir de hatıra fotoğrafı çektirdi...

"Şu ana kadar 15 bin bilet satıldı"
Fikret Orman bayramlaşma töreninde yaptığı konuşmada, "Şu ana kadar sanırsam 15 bin bilet satıldı. 14-15 bine yakın da kombine kart sahibimiz var yani bu akşam 30 bine yakın taraftarımız olacak statta. Ben daha da fazla olmasını istiyorum. Bu da Beşiktaşlılara çağrımız olsun. Bugün tatil günü, hava güzel her şey futbol oynamaya müsait. Burada bugün güzel bir derbi var ve Beşiktaşlıların takımlarını desteklemelerini istiyoruz. Derbiler zor maçlardır ve her maçın kendine göre zor bir havası vardır. Bugün ayrı bir tarih yazılacaktır burada ve her derbinin bir tarihi vardır. Tabi biz kazanmak istiyoruz ve inşallah kazanacağız. Karşı taraf da kazanmak istiyordur, bu sonuçta böyle bir mücadele. Skoru oyuncuların belirleyebileceği bir maç temenni ediyoruz" şeklinde konuştu.


"Galibiyet bize güzel bir hediye olur"
Stresli günlerden geçtiklerini ve Fenerbahçe karşısında alınacak galibiyetin kendileri için güzel bir hediye olacağını düşündüğünü ifade eden Orman, "Biz her zaman futbolcularla beraberiz. Böyle bir maçta ayrı bir motivasyona ihtiyaç yok. Önemli bir derbi maçı. Biz uzun zamandır derbi kazanamıyoruz. Bunun da bize vermiş olduğu bir stres var. Açıkçası bu kadar yoğun bir çalışma ve bu kadar mücadele ile bunu da hak ettiğimizi düşünüyorum. Bütün futbolcularımızın bugün alacakları galibiyetle bugün bize bunu hediye edeceklerini düşünüyorum. Hakemlerle alakalı da bir şey söylemek istemiyoruz ama az hata yapsınlar yeter" dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz