« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Fikret Orman'dan flaş açıklamalar

İnönü Stadı'nda geçtiğimiz hafta sonu yaşanan taraftara demir coplu dayak olayı Beşiktaş'ı karıştırmışve dün Futbol Komitesi Başkanı Tamer Kıran istifa etmişti. Bugünse Beşiktaş Başkanı Fikret Ormanyaşananlar hakkında bir basın toplantısı düzenledi. Orman basın toplantısında yaşanan olayın organize bir iş değil 'kaza' olduğunu iddia etti. Orman ayrıca kendisine ve yönetim kuruluna eleştirilerde bulunan yönetici Levent Erdoğan'a da istifa çağrısı yaptı.

hurriyet.com.tr
SON GÜNCELLEME

Fikret Orman'ın basın toplantısında öne çıkan satır başları şu şekilde;

LEVENT ERDOĞAN: "BAŞKAN KENDİSİ İSTİFA EDERSE HAYIRLI OLUR"

"TAMER'İN İSTİFASINI ALMADIM; KENDİSİ İSTİFASINI VERDİ"
Beşiktaş'ın pazar günü yeni anayasasını yapacağız. Ancak hafta sonu yaşanan olaylar gündemi tüzüğün önüne geçirdi.

Ben aday olduğum 2004 senesinde de, Başkan olduğum gün de yanımda olan kişi Tamer Kıran arkadaşımızdır. Tamer gerçekten eğitimi ve Beşiktaş'a verdikleriyle önemli bir isimdir.

Benim, Tamer'in istifasını aldığım haberleri yalandır. Tamer istifasını kendisi vermiştir. Tamamıyla kendi fikridir. Kendi iradesiyle istifa etti. Bu yaşanan, ben ve arkadaşlarım açısından normal bir istifa değildir. Çok üzüntülüyüm. İki açıdan üzüntülüyüm; Tamer ve ailesi üzüldüğü için ve yaşanan olayların vehameti için.

"YAŞANAN OLAY ORGANİZE DEĞİL; SADECE KAZA"
Yaşanan olayın savunulacak bir yanı yok. Zaten biz de savunan pozisyonda değiliz. Benim hayat felsefemde bunlar, direk olarak karşısında durduğum şeylerdir. Bu yaşanan organize bir iş değildir. Sadece bir kazadır. Yaşanan olayın elle tutulacak bir yanı yok. Beşiktaş yönetim kurulu ve camisı olarak bu olayı kınıyoruz. Bu olayı örtmeyeceğiz; gittiği yere kadar üzerine gideceğiz. Mahkemeye başvuracağız. Allah'tan dileğim bir daha bizim stadımızda bu yaşananların yaşanmamasıdır.

Tamer Kıran'ın istifasını yönetim kurulunu toplayarak tartışacağız. 

RAUF BÜYÜK TUTUKLANDI

LEVENT ERDOĞAN'A İSTİFA GÖNDERMESİ
Kamuoyu önüne çıkıp, yönetim kurulu önüne çıkıp kendini kandırılmış olarak hisseden kişi ya da kişiler derhal istifa etmelidir.

Seçimle ilgili bir hesabı olan varsa tüzüğün izin verdiği isimler aday olabilir. Beşiktaş'ta her şey iyiye gitmeye başlayınca, Beşiktaş'ın iç hesaplaşmalarının tüzük üzerinden yapılması samimiyetsizliktir.

Bundan sonra Beşiktaş'ta kimseye Süleyman Abi'ye her yetkinin verilmesi gibi yetki verilmeyecektir. Oyuncu transfer edip Beşiktaş'ı borçlandırma dönemi sona ermiştir. Beşiktaş'ta herkes başkanlıktan geldiği gibi gitmesini bilmelidir.

FİKRET ORMAN, LEVENT ERDOĞAN'IN İSTİFASINI İSTEDİ


"KAPALI KAPILAR ARDINDA KONUŞMAYIN..."
2005'ten beri çalışma yapıyoruz. Tüzüğü değiştirmek istememizin tek amacı, Beşiktaş'ın hür irade ile yönetilmesini sağlamaktır. Genel kurulun Mayıs ayına alınmasının nedeni, masraf yapılmadan evvel, Beşiktaş yönetimi kurulun önüne bütçe sunmalı, tüm branşları içeren bir sunum yapmalı. Şubat ayında bir bütçe verildiğinde bir anlamı olmuyor. Yani borçlanmadan önce onay alınmalı.

UEFA lisansi icin gidip noterden BJK'nin tüm vergi borclari için kişisel olarak kafelet verdim. Durumu düzelttik. Gidip vergi borçları altına kişisel kefaletini koyan biri için kendilerini kurtarmaya çalışıyorlar yazıldı.

Yüreği Beşiktaş için atan insanlar 1 sene evvel neredeydi? Kapalı kapılar ardında, restoranlarda konuşmayın. Gelin Beşiktaş Genel Kurulu'na orada konuşun.

"LEVENT ERDOĞAN'DAN İSTİFASINI BUGÜN BEKLİYORUM"
Benim istifa konusunda ismini andığım kişi Levent Erdoğan'dır. İsmen de söylüyorum. Beşiktaş yönetim kurulu üyeleri görev aldıkları zaman iş yaparlar. Bir kenarda oturmazlar. Biz kendisini kandırmışız. Kandırılmışsa istifa etmeli. Hemen bugün kendisinden istifasını bekliyorum.

"YÖNETİM ALEYHİNDE BAĞIRAN TARAFTARLARIN DÖVDÜRÜLMESİ DEĞİL"
Bunların hepsi palavra. Yani yönetim kurulunu dağıtacağımız, yeni yönetim kurulu yaptığımız gibi. İkinci olarak şuynu söylemek istiyoruım, biz de taraftarız. İnanın ki Tamer Kıran da bu olaylara en çok üzülen kişidir. Bu olaylar daha önce olduğu gibi organize yapılmış, tribüne içeri adam sokulmuş, yönetim karşıtı taraftarların dövdürülmesi olayı değildir. Kesinlikle böyle bir şey değildir. Biz ne gerekiyorsa, bu konunun açığa çıkması için elimezden ne geliyorsa yapacağız. 

"STADIMIZIN YAPIMINA EN KISA SÜREDE BAŞLAYACAĞIZ"
Başkan Fikret Orman basın toplantısının ardından gazetecilerle öğle yemeğinde bir araya geldi. Başkan Orman yeni İnönü Stadı projesini mutlaka yapmaları gerektiğini vurgularken şunları söyledi.  "Stadımızı mutlaka yapmak zorundayız. Stadımızın yapımına en kısa süre içinde başlayacağız ve en az 1 yıl içinde kan içip kızılcık şerbeti diyeceğiz. Çok zor 1 yıl bizi bekliyor. Ayrıca rakiplerimiz statlarda ilgili yatırımlarını yaptılar. Bizim de bu yatırımları çok acil bir şekilde yapmamız lazım. 2002'de ben bugün geleceğimiz noktayı söylemiştim. Statla ilgili izinler konusunda sıkıntı yaşandığı ve planlarımıza itiraz edildiği tamamen palavradır. Hiç bir sıkıntı yok. Beşiktaş'ın binlik ve beşbinlik planları askıya çıktı ve itiraz olmadan indi."

Başkan Orman geçen sene yaşanan şike sürecinden en çok Beşiktaş'ın etkilendiğini söyledi. "Şike süreci maddi olarak en fazla Beşiktaş'a zarar vermiştir. Rakiplerimizle gelir olarak eşitlenmemiz lazım. Forma ve ürün satışımız bu sene 30 milyon ciro yaptı. Geçen sene bu rakam 11 milyondu. Ayrıca yeni stadımız açıldığı zaman şu an Kuruçeşme'de bulunan konser alanının yerini alacak. Konser ve eğlence merkezi İnönü stadı olacak."
 

 

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz