« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Fikret Orman Vodafone Arena çatı inşaatı töreninde konuştu

Vodafone Arena çatı inşaatının başlaması sebebiyle yapılan törende konuşan Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, devletin finanse etmediği büyük yatırım yapan tek takımın kendileri olduğunu söyledi. Orman eski oyuncuları Ferrari'ye de şu ana kadar 20 milyon verdiklerini ayrıca 5 milyon daha vereceklerini de belirtti.

İsmail ER
SON GÜNCELLEME

Beşiktaş'ta yapımı devam eden Vodafone Arena'nın çatı inşaatına başlandı. Vodafone Arena'nın çatısının direklerinin dikilmesine başlanması nedeniyle stat inşaatında düzenlenen kurban kesme törenine, Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, İkinci Başkan Ahmet Nur Çebi, yöneticiler Umut Güner, Ahmet Ürkmezgil, Emre Kocadağ ve işçiler katıldı.

Törende gazetecilerin sorularını yanıtlayan Orman, çatı inşaatı başlaması nedeniyle kurban kestiklerini vurgulayarak, "Kaba inşaattan çıkıp, çatı inşaatına başladık, çok zorlansak da iyi gidiyoruz. İlk etapta kolonlar dikilecek. Allah hepimize en başta Türk sporseverlere ve Beşiktaşlılara bir an evvel Vodafone Arena'yı bitirip, teslim etmeyi nasip etsin. Hızlı olarak artık çatı imalatı başlıyor, ondan sonra çim imalatı başlayacak" diye konuştu.

Fikret Orman Vodafone Arena çatı inşaatı töreninde konuştu

"RAKİPLERİMİZİN YATIRIMLARINI DEVLET YAPIYOR"
Orman, mali sıkıntı içindeyken böyle büyük yatırım yapan başka bir kulüp olmadığını kaydederek, şu ifadeleri kullandı: "İyi gidiyoruz, çok zorlansak da bir şeyler hissettirmemeye çalışsak da aynı anda bütün takımlarımızı finanse edebilmek, geçmişten gelen yürüyen ödemelerimizi ve stat yatırımımızı yapmak zor bir süreç. Bütün kulüpler mali sıkıntı içinde. Fakat bizden başka böyle büyük yatırım yapan kimse yok. Onların bütün yatırımlarını devlet finanse ediyor. Biz kendimiz finanse etmek durumundayız. Zorlanıyoruz ama Allah yardım ediyor."

Fikret Orman Vodafone Arena çatı inşaatı töreninde konuştu

"FERRARI'YE 20 MİLYON VERDİK"
Bir gazetecinin "100 milyon lira barajı aşıldı mı, stat ne zaman tamamlanacak?" şeklindeki sorusu üzerine, Orman şunları söyledi: "100 milyon barajı tabii aşıldı, çok daha üstüne çıktık. Tarih vermek istemiyorum. Aklımızda bir tarihimiz var. Ancak kamuoyu bunun güzelliğini konuşmaktansa tarihini konuşmaya başlıyor. Biz elimizden gelen en kısa sürede bitirmeye çalışıyoruz. Bir sene evvel temel atmaya başladık. O günden bu yana bu kaba inşaatı bitirdik. Daha hızlı yapabilirdik ama her şeyi eşdeğer olarak yapmak zorundayız. Transferi iyi yapmak zorundayız, oyuncularımızın parasını vermek zorundayız, Ferrari'nin parasını ödemek zorundayız, 5 taksit kaldı. 20 milyon
verdik, 5 milyon lira daha vereceğiz. Kredilerimizi ödemek zorundayız."

Orman, Konya'da Trabzonspor maçındaki atmosferin kendilerini heyecanlandırdığını, statları bittiğinde tamamen dolu tribünlere oynayacaklarını düşündüğünü sözlerine ekledi.


Fikret Orman Vodafone Arena çatı inşaatı töreninde konuştu

Fotoğraf: Emre OKTAY

Sakatlıklarla ilgili bir soru üzerine konuşan İkinci Başkan Ahmet Nur Çebi de kadrolarının çok kuvvetli olduğunu vurgulayarak, "Etkilenmek söz konusu ama minimum olacaktır. 3 tane forvet oyuncumuz var. Maalesef ikisinde sıkıntı yaşıyoruz ama 3'üncü kardeşimiz o görevi yerine getirecektir" ifadelerini kullandı.

Törende kurban kesiminin ardından, dualar okundu.

Bu arada, Fikret Orman'ın, Vodafone Arena'da İngiliz basın mensuplarıyla bir söyleşi yaptığı bildirildi.


Bunları da Beğenebilirsiniz