GeriFutbol Fikret Orman: Süleyman Seba'yı abartmayın
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  18
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Fikret Orman: Süleyman Seba'yı abartmayın

Fikret Orman: Süleyman Seba'yı abartmayın
refid:27251377 ilişkili resim dosyası

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, "Süleyman Seba çok büyük bir başkandı. Ama şunu unutmamak gerekiyor; Süleyman ağabey Beşiktaş Kulübü'nün kurucusu değildir. Beşiktaş'ta bütün her şeyi yapmış kişi de değildir" dedi.

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, 360TV'de yayımlanan 'Kale Çizgisi' adlı programda, çok tartışılacak açıklamalara imza attı.

Orman, taraftarların yeni yapılacak stada vefat eden Onursal Başkan Süleyman Seba adının verilmesini istemesi ve bu konudaki gelişmeler hakkında sorulan soruya şu cevabı verdi: "Şu anda böyle bir şey yok. Vodafone ile görüşüyoruz. Hatta Tottenham maçında Vodafone'nun Genel Merkezi'ni de ziyaret edeceğiz ama ben yine söylüyorum; Süleyman Ağabey Beşiktaş'ta çok önemli bir isimdir. Bizim ağabeyimizdir. Ben çocukluğumdan itibaren beraber olma şansını yakaladım. Bununla gurur duyuyorum."

BAZI ŞEYLERİ ÇOK FAZLA ABARTIYORUZ
Beşiktaş'ın başkanı sözlerini şöyle sürdürdü: "Kendisi çok da büyük bir başkandı. Ama şunu unutmamak gerekiyor; Süleyman ağabey Beşiktaş Kulübü'nün kurucusu değildir. Beşiktaş'ta bütün her şeyi yapmış kişi de değildir. Beşiktaş'ta bizim büyüklerimiz var. Şeref Bey, Baba Hakkı var. Süleyman Seba adına cadde var. Fulya Tesisleri var. Spor salonumuz var. Şimdi bir üniversite de kuracağız. Biz Türk milleti olarak bazı şeyleri fazla abartıyoruz. İlla ki de şey yapılsın diye bir durum yok. Vodafone ile de konuşuyoruz. Elimizden geldiği kadarıyla bir şeyler yapmaya çalışıyoruz."

STAT İNŞAATINDA FİNANS SIKINTISI VAR
Vodafone Arena'ya ikinci yarının başında gitmeyi planladıklarını belirten Orman, sözlerini şöyle tamamladı: "Ancak biz bu stadı kendi imkanlarımızla yapıyoruz. Orası büyük bir yatırım ve finanse etmekte zorlanıyoruz. Para akıtmanız gerekiyor. Açıkçası dişlerimizi sıkarak gidiyoruz. Planlarımız sarkabilir. Allah nasip ederse, inşallah şampiyonluk turunu kendi stadımızda atmak istiyoruz. Bilmiyorum ne kadar başarılı olabileceğiz."

Yorumları Göster
Yorumları Gizle