Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Fikret Orman: Prosinecki konusu kapandı

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, düzenlediği basın toplantısında çarpıcı açıklamalar yaptı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Sedal Adalı'nın vaatleriyle ilgili konuşan Orman "Seçim sürecinde çok şey konuşuldu. Biz de aday olan arkadaşlar da söyledi. Aday olan arkadaşlar 150 milyon dolar'lık kredi, isimler, Emirates ile yapılan anlaşma gibi bilgiler verildi. Beşiktaş'ın menfaatleri için çalışma yaparız. Konuşulan her şeyi arkadaşlarımızdan bekliyoruz. Geldiğinde ve gelmezse bunları açıklayacağız. Sonradan böyle şanslar vardı, Beşiktaş yönetimi bunları kullanmadı şeklindeki söylentiler istemiyorum. Kendi vaatlerimizden sorumluyuz; ama aday olan arkadaşların da Beşiktaş genel kurulunda verdikleri vaatleri açıklamalarına bekliyoruz." dedi.

"PROSİNECKİ KONUSU KAPANDI"
Başkan Orman, merak edilen teknik direktör konusuna da açıklık getirirken "Prosinecki konusunda ise, hocalarla alakalı bize bir rapor sunulmuştur. Raporun içerisinde Prosinecki vardır. Ama seçimden önceki söylemiştim. Bu süreçte çalışan bir hocayla dolaylı ve dolaysız görüşmedik. Pazar günü seçim oldu. Pazartesi gününden itibaren en önemli gündemimiz ise UEFA'ya verdiğimiz savunma dilekçesi. Telefonuma da binin üzerinde mesaj geldi" dedi.

Kayserispor camiasına kırgın olduğunu söyleyen Orman "Kayserispor başkanının bana gönderdiği mesajı ben görmedim. Şahsıma gönderilen bir mesajın gazetecilere de gönderilmesini çok yakışıksız buluyorum. Fakat Recep Mamur başkanımız, çok da sevdiğimiz dostumuz. Neticede Beşiktaş duruşu, bütün camialarla düzgün durmaktır. Prosinecki konusunda bir açıklamamız olmamıştır. Fakat Futbol Federasyonu kongresinde de yönetici arkadaşları ve direktör Süleyman Hurma'yı da gördüm. Prosinecki ile ilgili görüşmemiz değil, niyetimiz olmuştur. Futbolda işini iyi yapanların talipleri çıkar. Bunlar profesyonel hayatta olan şeyler. Ancak Prosinecki'yle etik dışı görüşme olmamıştır. İlgimiz yoktur. Geçen sene de hoca ararken de; camiadan 2 arkadaşımız da kulüplerde çalışıyordu. Mehmet Özdilek ve Ertuğrul Sağlam'la da görüşmemiştik. Recep Mamur'un bana gönderdiği mesajı, aynı anda basına da gönderilmesi, etik ve spor adamlığına yakışan bir durum değildir. Yaşça da bizim büyüğümüzdür. Olay bizim açımızdan kapanmıştır. Teknik direktörle ilgili gelişmeleri Önder Özen açıklayacaktır. Şahsım ve makamımla alakalı olduğu için ona cevap verdim" diye konuştu.

"UEFA'YA SAVUNMA GÖNDERİLDİ"
UEFA'ya verilecek savunmayla ilgili de konuşan Fikret Orman, "Beşiktaş kulübüne gelen bir ceza yok. Disiplin Kurulu'nun açmış olduğu bir soruşturma var. Bugün savunmayla alakalı son gün. Biz de dilekçemizi gönderdik. Cuma günü, saat 3'te de bunun duruşması olacak. O duruşmaya katılacağız. Beşiktaş'ın suçsuz olduğunu ve Türkiye'nin en eski camiasının bu gibi konularla anılmasından duyduğum rahatsızlığı bütün kamuoyu biliyor. Oradaki savunmamızı da sözlü olarak yapacağız. Savunmanın içerisine girmek istemiyorum. Bu kamuoyuna bilgilendirme değil, orada yapacağımız bir savunmadır. Kurulun önüne çıkmadan yapacağımız savunmayı açıklamayı doğru bulmuyorum. Gönlümüz rahattır. Beşiktaş ve isimleri geçen 2 kişi, Türkiye'nin Futbol Federasyonu'nca suçsuz bulunmuştur" açıklamasını yaptı.

"AY SONUNA KADAR STADI AÇIKLAYACAĞIZ"
Stat konusunda ise Orman, "Çalışmamız sürüyor. Biz de ay sonuna kadar oynayacağımız stadı açıklayacağız. Rakiplerimiz kombineleri satıp, kasalarına kaynak koydular. Biz geç kaldık. Bu sene böyle bir zorluk içerisindeyiz. Stratejimiz ay sonuna kadar belli olur ve maçlarımızı oynayacağımız statı açıklarız" şeklinde konuştu.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler