Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Fikret Orman kararsız

Beşiktaş eski yöneticisi Fikret Orman, başkan adaylığıyla ilgili henüz karar vermediğini söyledi.

İSTANBUL / DHA
SON GÜNCELLEME

Orman, Beşiktaş'ın ağır bir mali kaostan geçtiğini de vurgulayarak "Şu anda kulübün bu sorunlarının çözülmesi gerekiyor." dedi.

KÜFÜRLERİ NEFRETLE KINIYORUM

Orman Radyospor'a yaptığı açıklamada Beşiktaş'taki küfür sorununun 10 yıldır sürdüğünü belirterek, "Bu olaylar yaklaşık 10 senedir devam ediyor. Artık bunlar kural haline gelmeye başladı ve her geçen gün daha da artıyor. Wolfsburg maçında yapılan galiz küfürleri hayatımda görmedim, duymadım. Nefretle kınıyorum. Demokratik tepkileri göstermek lazım, ancak böyle tepki olmaz." dedi.

Başkanın kendisine yönelik "yeter Demirören sözlerine değil de edilen küfürlere kızdım" ifadelerine de destek veren Orman, "Edilen bu küfürlerin tartışılacak konuşulacak tarafı yok. Bundan önce Denizlispor maçında da benzer görüntülere neden oldu. Tüm bunlara dur demek lazım. Ancak bu dur tepkisini söylemsel değil, sonucu gelecek şekilde göstermek ve üzerine gitmek gerek. Bunun nasıl önüne geçileceğinin tartışılması daha icraatçi tartışma olur." şeklinde konuştu.

TARAFTAR TARAFTARLIĞINI BİLMELİ

Beşiktaş'ta çözüm nedir? sorusuna Orman şu cevabı verdi: "Bugüne kadar olan küfürler sadece Demirören'e değil, efsane başkan Süleyman Seba'ya da Serdar Bilgili'ye de geldi. Sebep ve sonuç ilişkisini birbirine bağlamak lazım. Taraftar taraftarlığını, yönetici yöneticiliğini genel kurul üyesinin de genel kurul üyeliğini bilmesi gerekir. Bunlar çok birbirine girdi. Taraftar artık genel kurul üyeliği, yönetici taraftarlık yapıyor. Bütün bu süreç ve olayları değerlendirmek lazım. Bizim çocukluğumuzda kimse yönetici ve başkanı tanımazdı. Taraftar taraftar olarak stada gider, tepkisi varsa da sırtını dönerek gayet medenice gösterirdi, çeşitli yöntemlerle tepkisini kordu. Ama yönetim üyelerine galiz küfürler edilmezdi."

Başkan adaylığı konusunda kararınızı verdiniz mi sorusunu Beşiktaş eski yöneticisi şöyle cevaplandırdı, "Şu anda bir kararım yok. Seçime daha çok var, konuşmak için çok erken Son bir buçuk ay içerisinde tam olarak kararım netleşir. Daha bir adaylık arayışında ve sürecinde değilim. Süreci inceliyorum. Beşiktaş'a ne faydalı olursa o yönde karar vereceğim."

BEŞİKTAŞ'IN AĞIR YÜKLERİ VAR

Kendisine aday ol çaırısı yapılmasının gurur verici olduğunu söyleyen Orman, "Bunlardan şahsi olarak gururlanıyorum. Ama şu anda bu kaoslardan kurtulmak için çözüm yolları bulunmalı. Beşiktaş'ın şu anda çok ağır mali yük problemi var. Taraftarla yaşamış olduğu bir problemler zinciri var. Şimdi başkanlık değil bu ağır sorunların nasıl çözüleceği konularda kafa yorulmalı. Bunlardan çıkılması için neler yapılması gerekir konularına yoğunlaşılmalı. İyi liste oluşturmak değil, seçimden sonra krizden nasıl çıkılır sorularına cevap verilebilir. dedi.

Bu sezon sportif anlamda rakiplerinin güçlü olduğunu belirten Fikret Orman, "Rakiplerimiz güçlü. Geçen seneki gibi değil. Beşiktaş bu olaylardan kan kaybediyor. Daha sezonun çok başındayız. Geçen sezon da ligin beşinci haftasında hoca değişti ancak Beşiktaş gelip şampiyon oldu. Bu sezon da aynı şey olabilir" diye konuştu.

SÜLEYMAN SEBA'YLA GÖRÜŞMEDİM

"Fikret Orman onursal başkan Süleyman Seba'yla görüşüyor. Süleyman Seba, Hikmet Çetin'den olumlu sonuç alamazsa Fikret Orman'ın aday olması için çalışacak." şeklindeki haberleri de yalanlayan Fikret Orman, "Bunlar külliyen yalan." ifadeleriyle yorumladı.

Orman sözlerini şöyle sürdürdü, "Süleyman Abi'yi ben 10 yaşından beri tanırım. Süleyman Abi'yle her zaman konuşurum. Son zamanlarda konuşmadım. Çünkü ya sağlık için Ankara'da oluyor veya benim işlerim oluyor. Onunla bir görüşme yapmadım. Adaylık için henüz karar vermedim ancak bu belirsizlik değişebilir. Önümüzdeki önemli bir süreç var. Ona göre karar vermek lazım. İnsanları bir beklentiye düşürmemek lazım. Ancak şu anda Beşiktaş bir kaos durumundan geçiyor. Bu süreci izledikten sonra kararımı veririm" ifadelerini kullandı.


 

 


Bunları da Beğenebilirsiniz