'Fikirtepe inatçısı'nın evi düzenlenen törenle yıkıldı

Hürriyet Haber
17.08.2014 - 01:12 | Son Güncelleme:

İstanbul’daki kentsel dönüşüm uygulamalarında gözlerin çevrildiği Fikirtepe’de, bir apartman gündeme oturdu. Çevredeki tüm evler yıkılırken bu evin sahibi ile inşaat firması anlaşamayınca yıkım gerçekleşmedi ve ortaya ilginç bir görüntü ortaya çıktı. Hürriyet’in geçtiğimiz mayıs ayında ‘Fikirtepe inatçısı’ manşeti ile gündeme taşıdığı ev geniş kesimlerin ilgi odağı oldu.

Ne elektrik, ne, ne doğalgazın bulunduğu apartman, 31 dönümlük arazi içinde yalnız başına aylarca bekledi.

YIKIMDAN KARELER

Demirel konu ile ilgili Hürriyet’e yaptığı açıklamada “Artık bu ada ve tüm bölgede sorun çözülsün istiyoruz. Elektrik, su kesildiği için aylar önce evi boşattık. Üstüne bir de anlaşma yapmadığım için telefonla taciz edenler oldu. Ben firmadan net bir anlaşma ve teminat istedim. Açgözlülük ya da fazla para isteme gibi bir durum yok. Zaten kısa sürede arsada konut yapacak firma ile el sıkışırız” demişti.

Fikirtepe inatçısının evi düzenlenen törenle yıkıldı FİKİRTEPE’NİN SEMBOLÜ OLDU

Ev sahibi Alaaddin Demirel ile Vartaş Yapı arasında görüşmeler uzun bir süre devam etti. Ancak bu görüşmeler kısa bir süre önce sonlandı ve Demirel’in evinin de yıkımına başlandı. ‘Fikirtepe inatçısı’nın evi bugün düzenlenen törenle yıkıldı.

Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı