Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

Figüranlar

Ben sporcunun zeki çevik ve aynı zamanda ahlaklısını severim. Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk' ün önemli sözlerinden bir tanesidir.

Dün akşam Antalya'da inanılmaz bir hata yapıldı. Medical Park Antalyaspor'un % 100 golü hakemler tarafından verilmedi. Keşke Cenk o topu bıraksaydı. Çünkü onun gol olduğu bilen ve görebilen en iyi kişidir. O zaman bu yazıyı sadece Cenk Gönen üstüne rahatlıkla yazabilirdim. Ağlara giden topu alıp kalesine vursa, fair-play'in en büyük adayı olurdu.

Hakem de insandır hata yapabilir ama dün akşam yapmış oldukları hata yenilir, yutulur cinsten değildi. Yazıklar olsun. Koskaca süper lig hakemi pozisyonu nasıl görmez aklım ermedi. Merkez hakem kurulu, dün akşam görev yapan hakemlere bir daha maç verirse, onlara da yazıklar olsun. Tita'nın Ekrem' in ayağına basmana fual veren hakem maalesef kırmızı kartlık pozisyonu kartsız geçiştirdi. İşte MHK Hakemlerinin hali.

Antalyaspor' un hakkını yedikleri gibi, Beşiktaş' ın da alnına kara leke çaldılar. Bir Beşiktaş' lı olarak dün akşam yaşanan bu rezalet ve inanılmaz olaydan dolayı gerçekten üzüntü içerisindeyim. Aldığımız maça sevinemiyorum. Kazanmak her zaman güzel olmuyormuş. Beşiktaş 2. yarıda oynadığı futbolla her ne kadar maçı hak ettiyse de, ilk yarıda yaşanan o gol pozisyonu haklı galibiyetimizi maalesef karalara bağladı. Tüm Antalyaspor camiasından yaşanan bu üzüntü verici durumdan dolayı şahsım adına özür dilerim. Ne derlese desinler kesinlikle haklılar.

Maçın ilk yarısın da sahanın mutlak hakimi ev sahibi Antalyaspor'du. Necati'nin verilmeyen golü, ve yine Necati'nin kaleciyle karşı karşı ya kaçırdığı % 100 gol maçın kırılma noktalarıydı. İlk yarı Şifo'nun da dediği gibi 2-0 veya 3-0 bitebilirdi. Beşiktaş'ın ilk yarıda sahada ne yaptığını anlamak mümkün değildi. 2. Devreye iyi başlayan siyah beyazlılar Almeida ve Fernandes'in golleriyle durumu 2-0 yaptı. 90+5 İsmail' in kaleye giden topu eliyle müdahale etmesi  ile Antalyaspor penaltıdan skoru 2-1 ' e getirdi. İsmail, amatör sporcu ruhuna en büyük örnektir. Son dakika da gördüğü gereksiz kırmızı kart ile İsmail,  Gaziantepspor maçında takımını yalnız bırakacak.

Bu sezon yalan, şike, skandal ve hakem hatalarıyla geçecek bir sezon. Türkiye futbol tarihinin en KARA sezonu. Düşen olursa ki, ama olmayacağı söyleniyor, asla üzülmesin. Şampiyon olan çıkıp kutlama yapmasın. Bu sezonun başında, sezon sonunda kimin şampiyon olacağı kararı, bana göre alınmıştır. Diğer takımlar sadece figüranlık yapmaktadırlar. Bu sezon, yaşanan şike olaylarından dolayı, susmayan kulüplerin ağzına bir kaşık bal çalma sezonudur. Bu sezon, yayıncı kuruluş sezonudur. Bu sezon, elinde bomba ile gezen TFF sezonudur.

(Maç biletlerinin fahiş fiyatlara satılmasını önlemek gerekiyor. Anadolu takımları 5 TL' ye satamadıkları biletleri büyük takımlar geldiğinde 50,100 ve 150 gibi fiyatlarla satışa çıkarıyorlar. Bu durumun bir standarda bağlaması gerekmektedir.)

X

YAZARIN DİĞER YAZILARI