Ege Haberleri

  Figen'in sırrını çözecek

  Can ÖZLÜ/ İZMİR, (DHA)
  10.11.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İzmir’de bulunan ailesinin bir süredir kendisinden haber alamadığı Figen Çapkan’a benzetilen cesedi teşhis etmek için genç kadının ağabeyi bugün Almanya’ya gidecek.

  EŞİ ve üç çocuğuyla birlikte Almanya’da yaşayan ve 17 Ekim’den sonra kendisinden haber alınamayan Figen Çapkan’ın cesedinin, Almanya’daki evinin 30 km yakınında bir ormanlık alanda bulunduğu iddia edildi. Çapkan’ın İzmir’de yaşayan ağabeyi Ahmet Kollar, Figen Çapkan’a benzetilen cesedi teşhis etmek için bugün Almanya’ya gidecek.
  Ormanlık alanda
  Yirmi yıl önce eşi İsmet Çapkan (42) ile evlenen ve Almanya’nın Frankfurt şehrine yerleşen Figen Çapkan’dan (37) 17 Ekim’den beri haber alamayan İzmir’deki acılı ailesi, Almanya’dan gelen haber ile bir kez daha sarsıldı. Çapkan’ın Almanya’daki evinin 30 km yakınındaki ormanlık alanda bir kadın cesedi bulan Alman polisi, cesedin genç kadına olan benzerliği nedeniyle Figen Çapkan’ın İzmir’deki ailesine haber verdi. Çapkan’ın ağabeyi Ahmet Kollar, cesedin kimliğini teşhis etmek için Almanya’ya çağrıldı.  Daha önce “Figen’in, eşi tarafından öldürüldüğünü düşünüyoruz. Ölü veya diri bulunmasını istiyoruz” diyen acılı ailenin umutları daha da azaldı.
  Kimlik tespiti
  Ağabey Ahmet Kollar, bugün uçakla Almanya’ya gidecek ve bulunan kadın cesedinin, kız kardeşi Figen Çapkan’a ait olup olmadığını teşhis edecek. Çapkan’ın evindeki diş fırçası, tırnak makası gibi özel eşyalarını da incelemeye alan Alman polisi, otopsi ile cesedin kimliğini belirlemeye çalışacak. Ağabey Ahmet Kollar, “Umutlarımız zaten azalmıştı ancak ölüm ihtimali bizleri çok üzdü. Umarım ceset kardeşim Figen’e ait değildir. Evinin yakınında olması ve fiziki özelliklerinin benziyor olması ümitlerimizi yok ediyor. Salı günü gidip göreceğim” dedi.

  Kocası kayıp

  Ailenin, kızları Figen Çapkan’ı öldürmekle suçladığı eşi İsmet Çapkan ise kayıp. Olaydan sonra bir kez Türkiye’ye giriş yapan İsmet Çapkan’ın, geçtiğimiz hafta Gürcistan’da kaçak pasaport ve sahte kimlikle yakalandığı iddia edildi, ancak bilgi resmi kaynaklar tarafından doğrulanmadı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı