« Hürriyet.com.tr
MENÜ

FIFA'ya şikayet!

Futbol Federasyonu'nun yarın Ankara'da yapılacak Olağanüstü Genel Kurulu'na siyaset karıştırıldığını öne süren avukat Mustafa Bakraç, Uluslararası Futbol Federasyonları Birliği'ne (FIFA) şikayette bulundu.

A.A.
SON GÜNCELLEME
İsviçre'de yaşayan avukat Bakraç, FIFA Başkanı Joseph Blatter'e gönderdiği şikayet dilekçesinde, Türkiye'de futbolda en zor seçimin olacağını ve bunun sebebinin de seçimlere siyasetin karışmasından kaynaklandığını ifade ederek, federasyon delegelerine baskı yapıldığını, bunun da hukuk devletine karşı, demokrasi ve FIFA kurallarına aykırı bir seçim olacağı görüşlerine yer verdi.

 Bakraç, siyasilerin, Haluk Ulusoy'un seçimi kazanmasını engellemek için delegeleri üstü kapalı olarak tehdit ettiklerini ve ilk kez genel kurulun açık oylamayla yapılmasının söz konusu olduğunu ileri sürdü. 
  
FIFA AFFETMİYOR
    
Avukat Mustafa Bakraç'ın, FIFA'ya yaptığı bu şikayetten sonra en son Yunanistan ve Portekiz'de olduğu gibi FIFA'nın Türk futbolunu incelemeye alabileceği ifade edildi. FIFA'nın yarınki genel kurulda, zamanın az olması nedeniyle UEFA Asbaşkanı Şenes Erzik'i gayri resmi gözlemci olarak görevlendirebileceği öne sürüldü.

Yarın yapılacak genel kuruldaki incelemeden sonra futbola siyasetin karıştığının belirlenmesi halinde sırasıyla uyarı, üyeliği askıya alma ve üyelikten atma şeklinde müeyyideler uygulanabileceği kaydedildi.

Bunları da Beğenebilirsiniz