« Hürriyet.com.tr
MENÜ

FIFA'ya Appiah şikayeti

Fenerbahçe Kulübü, 2010 yılına kadar sözleşmesi bulunan Ganalı futbolcusu Stephen Appiah'ı menajerleri aracılığıyla ayartmaya çalıştığı gerekçesiyle Almanya'nın Schalke 04 Kulübü'nü FIFA'ya şikayet etti.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Appiah satılsın mı Anket

Sarı-lacivertli kulübün resmi internet sitesinde yapılan açıklamada, sarı-lacivertli kulübün, sözleşmesi devam eden Appiah'ı ayartmaya çalıştığı gerekçesiyle Schalke 04 hakkında gerekli işlemlerin yapılması talebiyle FIFA'ya başvurduğu belirtildi.

Açıklamada, şöyle denildi:
"Kulübümüz ile 2010 yılına kadar sözleşmesi bulunan oyuncumuz Stephen Appiah'ı menajerleri aracılığı ile ayartmaya çalıştıkları gerekçesiyle Fenerbahçe Kulübü, Schalke 04 Kulübü'nün bu tavrı ile ilgili FIFA'ya başvuruda bulunmuştur. Yazıda Appiah'ın kulübümüz ile sözleşmesi bulunduğundan, Schalke 04 yönetiminin futbolcu ya da menajeriyle değil, kulübümüz ile temasa geçmesi gerektiği hatırlatılmıştır. Bu kurala uymadıklarına dikkat çekilen futbolcunun menajeri ve Schalke 04'ün, oyuncu ayartan kulüp durumuna düştükleri, bu sebeple de haklarında gereken işlemlerin yapılması talep edilmiştir."

Bunları da Beğenebilirsiniz