« Hürriyet.com.tr
MENÜ

FIFA'dan tam not

Uluslararası Futbol Federasyonları Birliği (FIFA) heyeti, FIFA’nın ikinci büyük organizasyonu olan U-20 Dünya Şampiyonası’na aday şehirlerden biri olan Kayseri’de Kadir Has Stadyumu’nu gezerek incelemelerde bulundu.

DHA
SON GÜNCELLEME
Turnuva Genel Direktörü İnaki Alvarez, Turnuva Pazarlama Sorumlusu Christina Hoelleri, FIFA TV Sorumlusu Alexsandra Knocke, Müsabakalar Sorumlusu Rhiannon Martin ve John Schumacher’in de aralarında bulunduğu heyete, Türkiye Futbol Federasyonu İdari Komite Heyeti Üyesi Sami Çölgeçen ve Süheyl Önen ile Türkiye Futbol Federasyonu Bölge Müdürü Vahdi Elbaşı, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mehmet Metin Özen de eşlik etti. FIFA heyetinin stadyumdaki incelemeleri öncesi Büyükşehir Belediyesi Spor Etkinlikleri A.Ş Genel Koordinatörü Ali Üstünel tarafından heyete bir brifing verildi.

2013 FİFA U-20 Dünya Şampiyonası’nın Türkiye’de yapılacağını ve bu şampiyonaya Türkiye’den Kayseri, İstanbul, Bursa, Antalya, Antep, Trabzon ve Rize’nin aday olduğunu hatırlatan Türkiye Futbol Federasyonu İdari Komite Heyeti Üyesi Sami Çölgeçen, "Bu şampiyonada 24 takım mücadele edecek ve 52 karşılaşma yapılacak. Şimdi bu karşılaşmaların yapılacağı şehirlerin seçilme aşamasındayız. Bu şehirlerden biri de Kadir Has Stadyumu gibi modern bir stadyuma sahip olan Kayseri’dir. Kadir Has Stadyumu FIFA standartlarına uygun dünya çapında bir stadyum" dedi.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler