« Hürriyet.com.tr
MENÜ

FIFA'dan Arda Turan'a kötü haber

FIFA, sakatlanan Rafinha'nın yerine Arda Turan'ı oynatabilmek için özel izin isteyen Barcelona'ya olumsuz yanıt verdi.

Mehmet ÇİFTÇİ / DHA
SON GÜNCELLEME

Dünya futbolunun patronu FIFA, Barcelona Kulübü'ne gönderdiği yazıda, Rafinha'nın yerine ceza bitene kadar hiçbir futbolcunun Barça forması giymesinin imkansız olduğunu açıkladı.

Buna göre milli futbolcumuz aynen eskiden olduğu gibi resmi bir karşılaşmada Barcelona formasını üzerine geçirebilmek için 2016 Ocak ayını beklemek zorunda kalacak.

FIFAdan Arda Turana kötü haber
LUIS ENRIQUE: KADROMUZ DAR, ALTYAPIDAN TAKVİYE ALACAĞIZ
Barcelona Teknik Direktörü Luis Enrique ise düzenlediği basın toplantısında, FIFA'ya sitem ederek ellerindeki kadronun çok dar olduğunu ve mecburen altyapıdan bazı oyuncularla devam etmek zorunda kaldıklarını söyledi. Luis Enrique sakatlıkla ilgili yönetimin FIFA nezninde müracaat yaptığından haberdar olduğunu da vurgulayarak "maalesef bize olumsuz cevap verdiler" dedi.

FIFAdan Arda Turana kötü haber CHELSEA-ARSENAL MAÇINDA HAKEM SKANDALI!

Luis Enrique, Ocak ayına kadar en fazla zorluk çekecek olan kişilerin yeni transferler Arda ve Aleix Vidal olacağını belirterek, "Eminim bu süre ikisine de sonsuz gibi geliyordur. Ne yapalım. Mecburen beklemek zorundayız" sözleri etti.

FIFAdan Arda Turana kötü haber
Roma maçında sakatlanan Rafinha, aylarca sahalardan uzak kalacak.

FIFA BARCELONA'YA KIZGIN

Bu arada FIFA'nın Barcelona'nın ceza tamamlanmadan Arda Turan ve Aliex transferlerini bitirmesine son derece kızdığı belirtildi. İspanyol basını, FIFA tarafından verilen transfer yasağının ceza sonuna kadar kapsadığını ileri sürerek Barcelona'nın Arda ve Aleix transferlerini oynatmamasına rağmen ceza kapsamı içinde gerçekleştirdiğine dikkat çektiler.


Bunları da Beğenebilirsiniz