Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

FIFA'da Süper Lig yazısı

FIFA resmi internet sitesinde bugün 50. yılı start alacak olan Türkiye Süper Ligi'ni sayfalarına taşıdı. www.fifa.com'da yer alan "İstanbul üçlüsü savaş için hazır" başlıklı yazı şöyle:

DHA
SON GÜNCELLEME

"Önümüzdeki hafta, Süper Lig takımları Süper Lig'in 50. sezonu için gol yarışına başlayacaklar. Her sezon olduğu gibi Süper Lig'in 50.
yılında da sorulması gerekecek soru "Hangi İstanbul kulübü Süper Ligi şampiyon bitirecek? Fenerbahçe mi, Beşiktaş mı yoksa Galatasaray mı?"
 
Geçen sezon Sivasspor herkesi yanıltarak şampiyon olan "İkinci Anadolu takımı" olma sıfatını çok az bir farkla kaçırdı. Süper Lig'in 50 yıllık tarihi boyunca sadece Trabzonspor İstanbullular'ın elinden şampiyonluğu alabildi. Peki bu sezon, bir Anadolu kulübü İstanbul üç büyüğünden şampiyonluğu alabilecek mi?
 
ŞAMPİYON
Şampiyonluk kupasını kaldıran Beşiktaş'ın antrenörü Mustafa Denizli "Uzun ve zorlu bir macerayı iyi bitirdik"dedi. Sadece şampiyonlukla yetinmeyen Kara kartallar, Türkiye Kupası'nı da alarak duble yapmış oldular. Beşiktaş doğal olarak bu senede şampiyonluk için favori görünüyor. Matteo Ferrari ve Nihat Kahveci'nin transferleri ile sadece çok iyi bir futbolcu olan Gökhan Zan'ın yeri doldurulmakla kalmadı, aynı zamanda takım güçlendirilmiş oldu.
 
ŞAMPİYONLUĞUN DİĞER ADAYLARI
Son şampiyon ve yeni sezonun favorisi Beşiktaş'ın en doğal rakipleri tabiki İstanbul'un ezeli rakipleri Galatasaray ve Fenerbahçe'den oluşuyor.

Özellikle Fenerbahçe eski antrenörleri Christoph Daum ve mükemmel orta saha oyuncusu Mehmet Topuz'un gelmesi ile çok güven kazanmış oldu. Sarı kanaryalar sezona Beşiktaş'ı 2-0 yenerek Süper Kupa'yı aldıkları maçla ve moralle başladılar.
 
TÜRKİYE'NİN "EN KUPALI" KULÜBÜ

Galatasaray, Abdul Kader Keita, Elano, Gökhan Zan gibi isimler ile kadrosunu güçlendirdi. Pekte iyi geçmeyen bir sezondan sonra, Galatasaray "şampiyonlukta bende varım" diyor.
 
DİĞER ŞAMPİYON ADAYLARI
Süper Ligi ikinci sırada bitiren Sivasspor geçen sezon 15 hafta liderlik koltuğuna oturdu, şampiyonluğu kılpayı Beşiktaş'a karşı kaybeden Bülent Uygun'un takımı aynı performansı bu sezonda gösterebilcek mi? Bundan pek emin değiliz çünkü Sivasspor transferde sessiz kalmayı yeğledi.

Her sezon olduğu gibi bu sezonda Trabzonspor şampiyon adaylarının içinde bulunuyor. 6 kere Türkiye şampiyonu olan Karadeniz takımı da Sivasspor gibi transferde dikkatli davrandı. Bu durumda İstanbul kulüpleri ile mücadele edebilecekler mi?"