« Hürriyet.com.tr
MENÜ

FIFA şikeye ömür boyu ceza verdi

Slovakya ve Estonya futbol federasyonları, 15 futbolcuya 11 yıl ila ömür boyu men arasında değişen cezalar verdi. Dünya futbolunun patronu FIFA da bu cezaları onadı.

hurriyet.com.tr
SON GÜNCELLEME

FIFA, Slovakya ve Estonya futbol federasyonlarına bağlı 15 futbolcuya şike nedeniyle verilen cezaları onadı. FIFA'nın internet sitesinden yapılan açıklamaya göre, birliğin disiplin kurulunun onayladığı ve kapsamını dünya çapında genişlettiği cezalar şöyle:

Slovakya Futbol Federasyonu (SFZ) Disiplin Kurulu, 2011 yılında oynanan birkaç hazırlık karşılaşmasında şikeye karıştıklarına hükmedilen Ivan Hodur'a 11 ve Robert Rak'a 14 yıl men cezası verdi. 2013-14 sezonunda ülkenin birinci futbol ligindeki bazı maçlarda şike yaptığı gerekçesiyle 17 Aralık 2013 tarihinde 14 ile 25 yıl arasında ceza verilen 6 isim arasında yer alan Hodur'un cezası böylece 25 yıla çıktı.

Estonya Futbol Federasyonu (EJL) Disiplin Kurulu ise 2011 yılında başlatılan soruşturma doğrultusunda, 8'i daha önceden ceza almış 10 futbolcunun 1 Mart 2015'e, 2 oyuncunun da 31 Aralık 2014'e kadar futbolla ilişkili tüm aktivitelerden ceza almasına karar verdi. EJL Disiplin Kurulu'nun, 12 futbolcuya verilen cezalara ilişkin kararı bir kez daha gözden geçirerek nihai kararını yıl sonuna kadar vermesi bekleniyor. EJL ayrıca bir başka futbolcu Yaroslav Dmitriev'e de ömür boyu men cezası verilmesini kararlaştırdı.

FIFA şikeye ömür boyu ceza verdi

Ömür boyu men cezası alan Yaroslav Dmitrev...

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler