« Hürriyet.com.tr
MENÜ

FIFA 'olmaz' dedi

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
SON haftalardaki yüksek formuyla dikkat çeken ve Fatih Terim tarafından A Milli Takım kadrosuna davet edilen Turgay Bahadır’ın, Ay-Yıldızlı formayı giymesine FIFA izin vermedi. Daha önce iki kez Avusturya Ümit Milli Takımı’nda oynayan Turgay için Avusturya Federasyonu nezdinde yapılan girişimlerden olumlu sonuç alınmış ve gerek milli takım teknik heyetleri, gerekse federasyon genel sekreterliği, genç oyuncunun Türk Milli Takımı’nı tercih etmesi durumunda sorun yaşanmayacağını bildirmişti.

Dosyanın UEFA ve FIFA’ya taşındı. Yapılan girişimlerin ardından son olarak dün Başkan Mahmut Özgener’in FIFA Başkanı Sepp Blatter ile yaptığı görüşme neticesinde nihai karar açıklandı.

Başkan kararı açıkladı

Blatter, bir futbolcuyu kazanabilmek adına iki federasyonun iyi niyetli girişimlerini takdirle karşıladıklarını ancak Turgay Bahadır’ın Türk Milli Takımı’nda yer almasının mümkün olmadığını söyledi. Turgay akşam saatlerinde teknik heyet ve arkadaşlarıyla vedalaşarak kamptan ayrıldı.

Öte yandan Özgener başkanlığındaki heyetin dün Blatter’i ziyareti sırasında FIFA Başkanı, Türk futbolundaki değişimi yakından takip ettiğini, gelişmelere tam destek verdiğini söyledi.

Bunları da Beğenebilirsiniz