« Hürriyet.com.tr
MENÜ

FIFA Irak'a 1 yıl men cezası verdi

Uluslararası Futbol Federasyonları Birliği (FIFA), “hükümetin futbola müdahale etmesi” gerekçesiyle, geçen yılın Asya Şampiyonu Irak'ı uluslararası müsabakalardan 1 yıl men etti.

A.A.
SON GÜNCELLEME

FIFA yöneticileri, Avustralya'nın Sydney kentinde düzenlenen FIFA İcra Kurulu toplantısının ilk gününde, Irak Futbol Federasyonu'na (IFA) müsabakalardan 1 yıl men cezası verdi.

Irak Hükümeti geçen hafta, Irak Milli Olimpiyat Komitesi ile IFA da dahil, tüm spor federasyonlarının lağvedildiğini açıklamıştı.
İcra Kurulu, cezanın, Irak hükümetinin perşembe gününe kadar “fesih kararını ortadan kaldırdık” şeklinde yazılı bir açıklama yapması halinde ortadan kalkabileceğini belirtirken, FIFA Başkanı Sepp Blatter şöyle konuştu:

“Irak hükümetine, IFA'ya ilişkin kararını geri çekmesi talebinde bulunduk. Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC) de aynı çağrıyı yaptı ve onları, bizimki gibi bir ceza vermekle tehdit etti.

Bu saldırgan kararın, Irak'ı Dünya Kupası elemelerinden alıkoyacağına inanamıyorum. Irak Milli Takımı, geçen yıl Malezya'da Asya şampiyonu olduğunda, ülkesine umut ve neşe getirmişti.”

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz