« Hürriyet.com.tr
MENÜ

FIFA Disiplin Kurulu toplanıyor

Uluslararası Futbol Federasyonları Birliği (FIFA), bir yazılı açıklama yaparak Disiplin Kurulu'nun 6-7 Şubat tarihlerinde toplanacağını bildirdi.

(a.a.)
SON GÜNCELLEME
Türkiye ile İsviçre (A) milli futbol takımları arasında yapılan 18. Dünya Kupası Avrupa elemeleri play-off baraj rövanş maçı sonrasında yaşanan olayları inceleyen FIFA Disiplin Kurulu, FIFA'nın Zürih'teki merkezinde toplanarak bugüne kadar elde edilen delilleri ve dinlenen şahitlerin verdiği bilgileri değerlendirecek.

Yapılan açıklamada, Salman Bin Ebrahim Al-Khalifa'nın başkanlık ettiği Disiplin Kurulu'nun şu ana kadar 30 şahidi dinlediği ve Ocak ayı sonuna kadar bazı şahitleri de dinlemek için Zürih'e çağıracağı bildirildi.

Kurulun ayrıca tünelde olduğu belirtilen bir Alman gazeteciyi de Zürih'e davet ettiği ve Şubat ayındaki toplantıdan önce bu gazetecinin de bilgilerine başvurulacağı bildirildi.

Açıklamada, yaşanan olayların çok geniş kapsamlı olmasından dolayı adli konuların da ele alındığı belirtildi.

Disiplin Kurulu'nda Şubat ayında yapılacak toplantılardan bir karar çıkması durumunda, tarafların karara itiraz için önce FIFA nezdinde temyize gidebileceği, buradan çıkacak karara da itiraz edebilmek için Uluslararası Spor Mahkemesi'ne (CAS) başvurulabileceği kaydedildi.

Bunları da Beğenebilirsiniz