« Hürriyet.com.tr
MENÜ

FIFA’da Yıldırım şok

FIFA kokartı takacak 50 hakemin tabii tutulduğu İngilizce sınavında 5 kişinin başarısız olduğu açıklandı. Cüneyt Çakır ile Fırat Aydınus’un başarılı olduğu, Yunus Yıldırım’ın ise zorlandığı belirtildi.

Atilla TÜRKER
SON GÜNCELLEME
YENİ yılda FIFA kokartı takacak hakemler için İspanya’nın Barcelona kentinde yapılan uluslararası hakem seminerinde ilginç bir tablo ortaya çıktı. Türkiye’den Cüneyt Çakır, Fırat Aydınus ve Yunus Yıldırım’ın ismen gönderildiği seminerde, 50 hakem arasından 5 kişinin İngilizcesi yetersiz bulundu. FIFA, seminer sonunda yaptığı açıklamada bu 5 hakeme daha önce verilen uluslararası maçların geri alınacağını bildirdi. Ancak 5 hakemin kimler olduğu henüz açıklanmadı.

Cooper’i geçti

Almanya’da yapılacak Dünya Kupası Finalleri’nde maç yönetecek 28 hakem ile birlikte seminere iştirak eden 50 hakem, atletik testlerin yanısıra İngilizce sınava tabi tutuldu. Cooper testinde Cüneyt Çakır’ın 3 bin 150, Yunus Yıldırım’ın 3 bin 100, Fırat Aydınus’un da 2 bin 800 koşarak barajı geçtikleri öğrenildi. İngilizce sınavında Çakır ve Aydınus’un başarılı olduğu, Yunus Yıldırım’ın ise zorlandığı haber alındı. Seminer sonrası, FIFA yetkilileri tarafından yapılan açıklamada, 5 ismin İngilizce sınavından başarısız oldukları ifade edildi. Merkez Hakem Kurulu Başkanı Mustafa Çulcu, "İspanya’da 3 hakemimizin de başarılı olduğunu ümit ediyorum. Henüz resmi bir bilgi gelmedi. Aldığım duyumlara göre 50 hakem arasından 5’i başarısız bulunmuş. Temennim, bunların arasında bizim arkadaşımız yoktur" dedi.

Bunları da Beğenebilirsiniz