« Hürriyet.com.tr
MENÜ

FIFA, bisikleti vurdu

Kuddusi Müftüoğlu’nun ağabeyi, verilen kararı protesto için ilginç bir yol seçti.Kuddusi Müftüoğlu’nun Merkez Hakem Kurulu tarafından FİFA listesine alınmaması üzerine çok ilginç bir gelişme yaşandı. Genç hakemin ağabeyi olan ve yaklaşık 10 aydır Bisiklet Federasyonu Başkanlığı yapan Emin Müftüoğlu da son derece büyük tepki göstererek federasyon başkanlığı görevini bıraktı.

Atilla TÜRKER
SON GÜNCELLEME
Kuddusi Müftüoğlu’nun özellikle Avrupa kupası maçlarında çok başarılı olduğunu belirten Emin Müftüoğlu, ‘Kardeşim henüz 33 yaşında ve 3 dil biliyor. Son bir yıl içinde büyük şanssızlıklar yaşadı. Ama bilgisi ve kalitesi ortada. FİFA listesinden çıkartılmaması gerekirdi. Bazı kişiler, ikili oynadı. Sporun ruhuna yakışmayan hareketler yapıldı. Kardeşimin hakkı yenildi. Açıkçası ayıp edildi. Kendisini yalnız bırakmamak için ben de bisiklet federasyonu başkanlığı görevimi bırakıyorum’ dedi.

Emin Müftüoğlu, ‘FİFA kokartlı bir hakemin Avrupa kupası maçlarından getirdiği notlar çok önemlidir. Kuddusi de her seferinde çok yüksek not getirdi. Ama Avrupa’ya sırtını dönen bazı kişiler, Kuddusi’nin başarısını da gözardı etti. Böyle bir ortamda gelişmelere kayıtsız kalamaz ve kardeşimi yalnız bırakamazdım’ şeklinde konuştu.

Bunları da Beğenebilirsiniz