« Hürriyet.com.tr
MENÜ

FIFA 2006 Dünya Kupası Finalleri'nin açılış galasını iptal etti

Uluslararası Futbol Federasyonları Birliği (FIFA), Almanya'da yapılacak 2006 Dünya Kupası Finalleri'nin açılış galasının iptal edildiğini bildirdi.

A.A
SON GÜNCELLEME
FIFA yetkilileri, iptalin nedeni olarak gecede çıkabilecek olası problemleri öne sürerek, hazırlıkların zamanında tamamlanamayabileceğini ve bunun, göze almak için fazla büyük bir risk olduğunu belirtti.

Daha önce açılış gecesinin tarihini erteleyen yetkililer, buna rağmen açılışın yapılacağı Berlin Olimpiyat Stadı'nın yeterince çabuk hazır olamayacağını ifade ederek, açılışı başka bir kente taşımak için de yeterli zamanın kalmadığını kaydetti.

Bu arada, finaller tarihinde ilk kez bir açılış gecesi iptal edildi.

Eski Genesis Grubu'nun üyelerinden Peter Gabriel, ABD'li soprano Jessye Norman ve grup Black Eyed Peas ile Cezayirli şarkıcı Cheb Khaled'in sahne alacağı açılış gecesinde, 5 bin gönüllü görev yapacaktı.

NEDEN, KÖTÜ GİDEN BİLET SATIŞLARI MI?

Öte yandan, Almanya'nın Berliner Zeitung Gazetesi, açılış gecesinin maliyetinin sürekli arttığı ve 25 milyon avronun üstüne çıktığını iddia etti.

Haberde sürekli artan maliyetin tersine, bilet satışlarının çok durgun gittiği ve bu nedenle açılış gecesinin iptal edildiği ifade edildi.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler