Teknoloji Haberleri

TEKNOLOJİ

  FIFA 11'de büyük yenilik

  Hürriyet Haber
  02 Şubat 2011 - 17:18Son Güncelleme : 02 Şubat 2011 - 17:18

  EA Sports, FIFA 11 Ultimate Team için hazırladığı DLC ile oyuna büyük yenilikler getiriyor.

  EA SPORTS bugün, PlayStation 3 bilgisayar eğlence sistemi ve Xbox 360 video oyun ve eğlence sistemi için indirilebilir oyun modu FIFA 11 Ultimate Team’e büyük yenilikler getirecek güncellemeyi duyurdu. Arkadaş Mücadelesi ve Arkadaş Tabloları gibi yeni özellikler ve 50’nin üzerinde yenilik içeren güncelleme 17 Şubat’tan itibaren sunulacak. FIFA serisi spor oyunları alanındaki liderliğini sürdürürken, bu da FIFA Ultimate Team için hazırlanan ilk büyük yenilik paketi olacak.
   
  FIFA 11 Ultimate Team oynayan iki milyonun üzerinde oyuncuya sahip olduklarının altını çizen FIFA Baş Yapımcısı Kaz Makita, “Onların önerilerini dinlemeye ve oyun deneyimlerini geliştirmeye devam etmeye kararlıyız. Arkadaş Mücadelesi ve Arkadaş Tabloları özellikleri oyuncularımız tarafından talep edilen yeniliklerdi, böylece oyuncular FIFA 11 Ultimate Team oynarken arkadaşlarıyla daha rahat biçimde mücadele edebilecekler” diye konuştu.
   
  FIFA 11 Ultimate Team, ücretsiz oynanan, takas ve takım kurma üzerine bir çokluoyuncu futbol oyunudur. Oyuncular diğer FIFA 11 Ultimate Team oyuncularıyla takas yaparak, oyuncu satarak, satın alarak veya kazanarak dünyanın en iyi futbolcularından oluşan bir takım kurmaya çalışmaktadır. Oyuncular hazırlamış oldukları takımları haftalık olarak güncellenen online ve tek kişilik turnuvalarda sahaya sürebilmektedir. FIFA 11 Ultimate Team oyuncuları www.easportsfootball.com/ultimateteam/play adresinden de oyunlarını diledikleri zaman takip edebilmekte ve yönlendirebilmektedir.
   
  FIFA 11 Ultimate Team çıkalı daha üç ay olmasına rağmen haftalık güncellenen turnuvaları ve günlük promosyonları sayesinde düzenli biçimde büyümeye devam etmektedir. Oyunda şu ana kadar 65 milyon oyun oturumu oynanmış, 171 milyon takas gerçekleştirilmiş ve müzayede evinde 275 milyar para harcanmıştır. FIFA 11 Ultimate Team ücretsiz olarak temin edilebilmekte ve PlayStation3 ve Xbox 360 üzerinden FIFA Soccer 11 ana menüsünden indirilebilmektedir.
   
  Yeni güncellemede bulunan özelliklerden bazıları şunlardır:
   
  Arkadaş Mücadelesi
   
  Arkadaş Mücadelesi sayesinde, arkadaşınız online olmasa bile arkadaşınızın takımına karşı yeteneklerinizi sınayabilirsiniz. Arkadaşınızın takımını bilgisayar kontrol edecek, sonuçlar kaydedilecek ve bağlandığı zaman arkadaşınıza iletilecektir. Artık oynamaya hazır olduğunuz anda kimin takımının daha iyi olduğunu kanıtlama şansına sahip olacaksınız. Oyuna bağlandığınızda kimin takımınıza karşı oynadığını ve kimin size mesaj bıraktığını görebilir, onları istediğiniz zaman rövanşa davet edebilirsiniz.
   
  Arkadaş Tabloları
   
  Kişiselleştirilmiş tablolar sayesinde FIFA 11 Ultimate Team’deki durumunuzu arkadaşlarınızla karşılaştırabilirsiniz. Nasıl oynamayı tercih ederseniz edin, ister takasçı, ister usta bir takım kurucu, ister müzayede müdavimi olun, ilerleme durumunuzu veya kulübünüzün değerini arkadaşlarınızla kıyaslayabilirsiniz.
    
  Güncellemede ayrıca FIFA camiasının geri bildirimleri dikkate alınarak yapılan 50’nin üzerinde değişiklik de bulunuyor. Bu değişikler arasında müzayedeleri takip etmeyi ve yenilemeyi kolaylaştıran müzayede güncellemeleri, online maçlarda pas yardımının kapatılması ve genel iyileştirmeler de bulunuyor.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı