YOZGAT HABERLERİ

Fidanlar toprakla buluşuyor

DHA
26.03.2016 - 13:54Son Güncelleme :
DHA

Harun GÖKÇEOĞLU/YOZGAT,(DHA)-YOZGAT’ta Orman Haftası etkinliklerine, Yerköy ve Çayıralan ilçelerinde çam fidanlarının toprakla buluşturulmasıyla devam edildi.
Yozgat Orman İşletme Müdürlüğü, Dünya Ormancılık Günü ve Haftası kapsamında,  geçen yıl sonbahar döneminde iklim şartlarının olumsuzluğu nedeniyle dikimi yapılamayan Yerköy Ağaçlandırma Uygulama Projesi sahasında fidan dikimi töreni yaptı. Fidanlar toprakla buluşturuldu. Yerköy Kaymakamı Nevzat Şengök, Yerköy Cumhuriyet Savcısı Semih Şimşir, Yerköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Yavuz, İşletme Müdürü Turgut Duran, Yozgat Ağaçlandırma ve Toprak Muhafaza Şefi Yunus Ünal ile orman personelinin katıldığı törende, ilçe yöneticileri günün anlam ve önemine değinen konuşmalar yaptı. Daha sonra hazırlanan alana çam fidanlarının dikimi gerçekleştirildi.
Çayıralan ilçesinde devam eden etkinlikler kapsamında ise öğrencilere ağaç dikimi konusunda bilgiler verildi, fidan dağıtımı yapıldı. Çayıralan Ağaçlandırma ve Toprak Muhafaza Şefliği tarafından Ormancılık Haftası kapsamında Çayıralan merkez de bulunan Mehmet Akif Ersoy İlkokulundaki öğrencilere orman ve orman sevgisi ile ilgili bilgiler verildi. Eğitim sonunda öğrencilere fidan dağıtımı yapıldı.
FOTOĞRAFLI

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Yozgat haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Yozgat ilinden Fidanlar toprakla buluşuyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Mart 2016 tarihinde saat 13 54’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Fidanlar toprakla buluşuyor haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı