« Hürriyet.com.tr
MENÜ

FIBA'dan yeşil ışık

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Antalya'da yapılan 45. Genel Kurul öncesi biraraya gelen komisyonda, ISL TV şirketi bastırınca, gelecek yıl Türkiye'nin Avrupa Ligi'ne 2 takımla mücadele etme şansı doğdu.

Takım sporlarında en başarılı olduğumuz branş olarak dikkat çeken basketbolda şimdi gözler Supro Leuge... Efes Pilsen'in bu sene Avrupa üçüncüsü olmasına rağmen ülke puanının yeterli gelmemesi sebebiyle gelecek yıl 2 takımla Avrupa Ligi'nde mücadele etme şansımız zora girmişti.

Antalya'da start alan Uluslararası Basketbol Federasyonları Birliği'nin (FIBA) 45. Genel Kurul Toplantısı öncesi Kulüpler Komisyonu biraraya geldi. Bu toplantıda özellikle gelecek sezon hangi ülkenin Supro Leuge'de 2 takımla mücadele etmesi kararlaştırılacaktı.

Yapılan toplantıda maçların yayın hakkını elinde bulunduran ISL şirketi, Türkiye'den yana tavır koydu. Şirket yetkilileri, Türkiye'nin basketbol maçlarını en çok yayınlayan ikinci ülke olduğuna dikkat çekti ve bu yüzden de Supro Leuge'e 2 takımla katılması gerektiğini ifade etti.

FIBA'nın diğer delegelerinin de bu öneriye sıcak bakması sonrası ülkemizin gelecek yıl Avrupa Ligi'nde 2 takımla oynaması gündeme geldi. Bu olumlu gelişmeden sonra Basketbol Federasyonu da ikili temaslara başlarken, bu gelişme sonrası kulüplerin de yüzü güldü.

Darüşşafaka'da Kahyaoğlu klasiği

Darüşşafaka Kulübü'nün Olağanüstü Genel Kurul toplantısında, Ali Kahyaoğlu 7. kez başkanlığa getirildi. Darüşşafaka Lisesi'nde yapılan Olağanüstü Genel Kurul'da Yönetim Kurulu'na 13 asıl, 5 de yedek üye seçildi. Yönetim Kurulu'nun toplantısında da Tugay İnce asbaşkanlığa, Nedim Gürbüz muhasip üyeliğe seçildi.

Litvanya'dan satılık hak!

BASKETBOLDA Avrupa'nın söz sahibi ülkelerinden olan Litvanya şu günlerde ekonomik sıkıntıyı aşmak için ilginç bir yol buldu. Bu sene Supro Leuge'de 3 takımla mücadele edecek olan Litvanya, bu hakkından birini satmak istiyor. Bu ilginç gelişme diğer takımlarca dikkatle takip edilirken, FIBA bu öneriye sıcak bakmıyor. Yetkililer bu hakkından vazgeçmesi için baskı yapıyor.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler