« Hürriyet.com.tr
MENÜ

FIBA'dan UEFA'ya ders

Fenerbahçe’nin G.Antep’teki kanlı saldırı sonrası sahaya siyah bantla çıkma isteğine UEFA onay vermedi. 12 Dev Adam ise FIBA’nın izniyle hayatını kaybeden vatandaşlarımızı andı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

GAZİANTEP’teki hain saldırıda hayatlarını kaybeden vatandaşlarımızı anmak isteyen Fenerbahçe’nin siyah bant isteğine UEFA’dan ret yanıtı geldi.
Ama, FIBA ise A Milli Basketbol Takımımızın dün akşam İtalya ile oynadığı karşılaşmaya siyah bantla çıkmasına onay verdi. Aynı zamanda bu maçta saygı duruşunda da bulunuldu.

Duyarsız kalmadılar

Daha önce Afganistan’da öldürülen bir İtalyan asker için, İtalya Milli Takımı’na onay veren UEFA, sarı lacivertlilere aynı anlayışı göstermedi. Ancak, FIBA (Uluslararası Basketbol Federasyonu) UEFA kadar duyarsız değildi. Türkiye ile İtalya arasında oynanan Avrupa Şampiyonası eleme maçı öncesi A Milli Basketbol Takımı’nın “Sahaya siyah bantla çıkmak istiyoruz” talebine düşünmeden “Evet” dedi.

Daha önce de yapmışlardı

Fenerbahçe’yi engelleyen Avrupa futbolunun patronları bunu ilk kez yapmıyor. 2007’de Şırnak’ta şehit düşen askerlerimizi Moldova maçında siyah bant ya da formayla anmak isteyen Türk Milli Takımı’na yine olumsuz cevap gelmişti.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler