« Hürriyet.com.tr
MENÜ

FIBA'dan Türkiye'ye övgü

FIBA Dünya Teknik Komitesi Üyesi ve THY Avrupa Ligi Hakem Direktörü Costas Rigas, Türkiye'de yapılan 2010 Dünya Basketbol Şampiyonası'nın çok başarılı geçtiğini söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Beko Basketbol Ligi maçlarını izlemek için Türkiye'ye gelen ve Fenerbahçe Ülker-Efes Pilsen maçını izleyen Rigas, Basketbol Federasyonu'nun internet sitesine yaptığı açıklamada, 2010 Dünya Basketbol Şampiyonası'nda hakem gözlemcisi olarak görev yaptığını hatırlatarak, “Türkiye'nin Dünya Şampiyonası'na mükemmel bir şekilde ev sahipliği yaptığını düşünüyorum. Elbette böylesine bir organizasyon başarısının yanı sıra, milli takımınızın da büyük bir başarıya imza atması çok önemli bir olay” dedi.

Şampiyonadan büyük keyif aldığını anlatan Rigas, “Turnuvanın çok iyi, hatta kusursuz bir şekilde organize edildiğini gözlemledim. Benim alanımda da her şey son derece yolunda gitti. Hakemler ve gözlemciler, organizasyondan çok memnun kaldılar ve görevlerini hevesli bir şekilde yerine getirdiler” diye konuştu.

Rigas, fırsat buldukça Beko Basketbol Ligi maçlarını izlediğini, ligde oynanan basketbolun ve ortaya konan mücadelenin üst düzeyde olduğunu söyledi.

Avrupa Ligi'nde hakemlerin performansından memnun olduğunu kaydeden Rigas, normal sezonda hakemlerin hiçbir maçın sonucunu etkilemediğini ifade etti.

Costas Rigas, Beko Basketbol Ligi'ndeki hakem atamalarıyla ilgili olarak ise “Türkiye'deki maçları izlediğinizde bir takımın maçında aynı hakemi iki kere görmüyorsunuz. Bu da büyük bir başarıdır. Uygulanan rotasyonun ne kadar başarılı olduğunun göstergesidir” dedi.

Bunları da Beğenebilirsiniz