« Hürriyet.com.tr
MENÜ

FIBA Asya'da çeyrek finalistler belli oldu

2010 FIBA Dünya Şampiyonası'na Asya'dan katılacak olan takımların belirleneceği FIBA Asya Şampiyonası'nda çeyrek finalistler belli oldu.

DHA
SON GÜNCELLEME

28 Ağustos-12 Eylül 2010 tarihleri arasında ülkemizin evsahipliği yapacağı 2010 FIBA Dünya Şampiyonası'na Asya'dan katılacak olan takımların belirleneceği FIBA Asya Şampiyonası'nda 2. tur maçları sona ererken, çeyrek finale yükselen takımlar da belli oldu.

FIBA Asya Şampiyonası'nda dün oynanan 2. tur son maçlarının ardından Filipinler, Katar, Tayvan, Lübnan, Çin ve İran adlarını çeyrek finale yazdıran ülkeler oldular.

Filipinler çeyrek finale 85-71'lik Kuveyt galibiyeti ile ulaşırken, Katar da Birleşik Arap Emirlikleri'ni 91-45 gibi farklı bir skorla mağlup etti. Tayvan, Japonya karşısında 99-79'luk rahat bir galibiyet sonucunda çeyrek finale çıkarken, Lübnan da Kazakistan'ı 105-56 yenerken zorlanmadı. 2. tur mücadelesinin son iki maçında ise Çin, Ürdün'ü 89-83'lük skorla geçerken, son şampiyon İran da Kore'yi 82-66 mağlup etmesini bildi.

Oynanan 2. tur maçları sonunda E Grubu'nu 5 maçta 5 galibiyet ile İran lider olarak tamamladı. Kore grubu 4 galibiyet ve 1 mağlubiyet ile ikinci sırada tamamlarken, Filipinler üçüncü, Tayvan dördüncü, Japonya beşinci ve Kuveyt de E Grubu'nu son sırada noktaladı. F Grubu'nda ise şampiyonanın bir diğer yenilgisiz takımı olan Çin ilk sırayı aldı. Ürdün ikinci olurken, Lübnan üçüncü, Katar dördüncü, Kazakistan beşinci ve Birleşik Arap Emirlikleri de grubu son sırada tamamladı.

Öte yandan 2. tur maçlarının ardından çeyrek final eşleşmeleri de belli oldu. Bugün oynanacak çeyrek final maçlarında Ürdün ile Filipinler, Katar ile İran, Tayvan ile Çin ve Kore ile de Lübnan eşleşti.


Bunları da Beğenebilirsiniz