« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Fiat'ın DNA'sında yarışçılık var

İzmir'de hafta sonu yapılan Türkiye Ralli Şampiyonası'nın ilk ayağı Opel Ege Rallisini izleyen Fiat Tofaş Ticari Grup Direktörü Müfit Ataseven ‘‘Fiat'ın DNA'sında yarışçılık ve performans var. Artık Fiat Tofaş grubu olarak tüm çalışanlarımız ve bayilerimizle birlikte bu tutkunun yaygınlaşması için çalışacağız’’ dedi.

Ali AKSOYER / İZMİR
SON GÜNCELLEME
Türkiye Ralli Şampiyonluğu'nda süper 1600 kategorisinde üst üste 3 sene markalar şampiyonu olan Fiat Abarth Motorsports takımı 2004 yılında da iddialı olduğunu kanıtladı. 55 otomobilin start aldığı ve sadece 29 otomobilin bitirebildiği Opel Ege Rallisi'nde Super 1600 kategorisinde birinciliği Fiat Abarth Motorspor akımından Hamdi Ünal- Kaan Özşenler alırken, aynı takımdan ikinci Ömer Tolon- Özgür Okan oldu. Ralliyi son iki etaba kadar kategorisinde birinci götüren Fiat Abarth Motorsports takımının başarılı ekibi Volkan Işık-Erkan Güleren ise Baraj etabında yoldan çıkarak kaza yapınca yarışı bırakmak zorunda kaldı. 2004 yılında iddialı olduklarını belirten Ataseven, şöyle dedi:

‘‘Üç yıldır şampiyon olmamıza rağmen bu yıl neredeyse bütün takımı değiştirdik. Bizimle birlikte kalan arkadaşlarımız da heyecanlarından hiç bir şey kaybetmediler. Fiat'ın DNA'sında yarışçılık ve performans var. Artık Fiat ailesi olarak çalışanımızdan satış bayilerimize kadar bu tutkunun yaygınlaşmasına çalışacağız. Türkiye'de otomobil sahipleri için aracın performansının ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Yarış sahalarında edindiğimiz deneyimleri ürettiğimiz otomobillere de aktarıyoruz. 2004 sezonunda müşterilerimizi de takımlarını desteklemek için ralli parkurlarına bekliyoruz.’’

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler