Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Fiat Scudo Türkiye'de

  Hürriyet Haber
  30 Ekim 2007 - 13:48Son Güncelleme : 30 Ekim 2007 - 14:22

  Avrupa'da yılın ticari aracı seçilen Fiat Scudo, 3 Kasım 2007'den itibaren 31 bin 900 YTL'den başlayan fiyattan satışa sunulacak.

  Fiat Scudo'nun tanıtıldığı toplantıda konuşan Fiat Marka Direktörü Okan Baş, Türkiye'de ticari araç pazarının büyüme performansına dikkat çekerek, ticari araçların satılan araçların yüzde 40'ını oluşturduğunu kaydetti.

  Müşterilerin son dönemde ticari araçlarda duygusal unsurlara da önem vermeye başladıklarını dile getiren Baş, ticari araçlardan beklentilerin sürekli arttığını söyledi.Fiat'ın da ticari araç pazarında yükselen bir çizgisi bulunduğunu, bu sınıfta yüzde 14'lerde olan pazar paylarını yüzde 16,5'lere çıkaracaklarını belirten Baş, Fiat'ın yenilenen ürün gamını hatırlattı.

  Doblo'nun ardından Ducato'da yaşadıkları başarıyı son olarak Scudo ile sürdüreceklerini ve ardından Fiorino'nun geleceğini ifade eden Baş, “Scudo'nun, Fiat'ın yeni yüzüne önemli katkılar sağlayacağına inanıyorum” dedi.

  31 BİN 900 YTL'DEN BAŞLIYOR

  Fiat Ticari Araçlar Güney Avrupa Bölgesi Satış Müdürü Patrice Bergonzi de, ticari araç pazarının Fiat için önemli olduğunu, markanın Avrupa'daki pazar payının önemli derecede yükseldiğini söyledi. Türkiye ticari araç pazarının da Fiat için önem taşıdığını vurgulayan Bergonzi, Ducota ile önemli başarılara ulaşıldığını, Scudo'dan da sınıfında aynı başarıyı yakalamasını beklediklerini ifade etti.

  Fiat Ticari Araçlar Pazarlama Müdürü Özgür Süslü de, yeni Scudo'nun Doblo ve Ducato arasında oturan bir araç olduğunu söyledi.
  Araçta konforun ön plana çıktığına dikkati çeken Süslü, MPV (çok amaçlı araç) platformu üzerine inşa edilen yeni Scudo'nun, 3 Kasım 2007 tarihinden itibaren 31 bin 900 YTL ile 48 bin 900 YTL arasında değişen fiyattan satışa sunulacağını bildirdi.

  Fiat Scudo, 90 hp 1.6 Multijet 16v ve 120 hp 2.0 Multijet 16v motor seçenekleriyle piyasaya sunulacak.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı