Gündem Haberleri

  Fezlekeden kahraman çıkmaz

  Mustafa KÜÇÜK / İSTANBUL
  14.01.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Erdoğan, İstanbul WOW Otel’deki 3’üncü Ulusal Enerji Verimliliği Forumu’nda yaptığı konuşmada şunları söyledi:

  Brüksel’de kötülüyor

  Anamuhalefet Partisi Genel Başkanı Brüksel’e gidiyor. Orada açıkça Türkiye’nin ekonomisinin iyiye gitmediğini, gelişmelerin abartıldığını iddia ediyor. Adeta ‘Sakın Türkiye’ye yatırım yapmayın’ dercesine, Türkiye ekonomisini Avrupa’da karalıyor. Milliyetperverlik, vatanseverlik bu mu? Dünya, Çin’den sonra, dünyanın büyümede 2’nci ülkesi Türkiye’yi övgü ile anlatıyor. Bu beyefendiler, kötüleme yarışına giriyor.

  Kıyamet kopuyor

  Bir fezleke düzenlendi diye kıyamet kopuyor. Dert kendi içindeki sıkıntıyı nasıl yeneriz. Son derece abartılı bir biçimde ortalığı velveleye verdiler. Adeta fezlekeden bir kahraman çıkarma gayreti içindeler. Şapkadan tavşan çıkar mı? Kusura bakmasınlar fezlekeden kahraman çıkmaz. Şu anda TBMM’de ben dahil birçok milletvekili için 622 fezleke var arkadaşlar. Benimle ilgili 3 tane var. CHP eski Başkanı Sayın Baykal ile ilgili 3 fezleke var. Sayın Kılıçdaroğlu ile ilgili de daha önce Meclis’e gelmiş görevi suiistimalden, hakaretten, tehditten, iftiradan tam 13 fezleke var. Bu en son hazırlanan fezlekenin benzeri, yani kamu görevlisine hakaretten, adil yargılamaya etkilemeyi teşebbüsten daha önce 4 fezleke hazırlanmış. Yani ilk kez fezleke hazırlanmıyor.

  Don Kişot’un dünyası

  Şimdi bir ucuz kahramanlığın içindeler. 622 fezleke arasında sadece bir fezlekeden kalktılar, darağacını telaffuz etmeye başladılar. Kusura bakmayın ama o roman kahramanı Don Kişot’un bile hayal dünyası bu kadar zengin değildi. Don Kişot yel değirmenleri ile savaşıyordu. Sayın Kılıçdaroğlu’nun neyle savaştığı belli değil.

  Silivri’de tiyatro yok

  Meclis Başkanı’na toplu halde gidiyorlar. Şu cengaverliğe bak ya. Hepsi birlikte dokunulmazlıkları kalksın diye Meclis Başkanı’na gittiler. Bunların içinde hiç hukukçu da mı yok? Niçin dilekçe veriyorlar? Hakkında fezleke olmayan milletvekili ‘Dokunulmazlığımı kaldırın’ diye dilekçe verir mi? Böyle bir şey yok. Ama bunlar böyle yapıyorlar. Niye, belki yutarlar. Silivri’de tiyatro yok. Silivri’de milletin hâkimleri savcıları milletin adına sanıkları yargılıyorlar. İlla tiyatro görmek istiyorlarsa kendilerine baksınlar, kendi parti grup toplantılarına baksınlar, zira CHP Grubu’nun artık komedya sergileyen tiyatrodan farkı kalmadı.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı