Hatay Haberleri

HATAY HABERLERİ

  Feyzioğlu: Yeni sistemin Türkiye'ye sultanlık rejimi getirdiğini söylüyoruz (2)

  DHA
  19 Mart 2017 - 18:20Son Güncelleme : 19 Mart 2017 - 18:21

  Feyzioğlu: Yeni sistemin Türkiye'ye sultanlık rejimi getirdiğini söylüyoruz (2)

  HATAY KARIŞTIRILMAK İSTENİYOR
  Mersin'deki katıldığı toplantının ardından Hatay'ın İskenderun İlçesi'ne geçen Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu ve Prof. Dr. Süheyl Batum, Atatürkçü Düşünce Derneği İskenderun Şubesi'nin düzenlediği konferansa katıldı. Feyzioğlu ve Batum'un bir binanın 6'ncı katındaki Yelken Düğün Salonu'ndaki konferansa çıkmak için bindiği asansör arıza verdi. Yaklaşık 5 dakika asansörde mahsur kalan Feyzioğlu ve Batum daha sonra konferansın düzenleneceği salona yürüyerek çıktı.
  Burada konuşan Feyzioğlu, Hatay'ın karıştırılmak istendiğini öne sürdü. Feyzioğlu şöyle konuştu:
  "Hatay meselesinin, Kıbrıs'la ve Ermenistan'la ve Türkiye'nin güneyinden açılmak istenen küresel kuklacı koridoruyla birlikte düşünülmesi lazımdır. Karpaz Burnu, İskenderun'a giren bir uçak gemisidir. Dünyanın en büyük uçak gemisidir. En güvenilir uçak gemisidir. Karpaz Burnu, Cenevre'de yürüyen müzakerelerde, Rum olmazsa olmaz diye masaya koymuş, Karpaz benim olacak demiştir. Gerekçesi de Karpaz da üç beş kişinin gidip geldiği dört tane kilisedir. Karpaz burnu Rum'a verildiğinde, güneyden açılan emperyalist güçlerin koridoru Akdeniz'e ulaştığında petrol güvenliği, ulaşım güvenliği sağlanabilir hale gelecektir. Bunun kuzeyden güvencesi ise hiç kuşkusuz İskenderun'un ve Hatay'ın maalesef karıştırılarak bir başka yapıya dönüştürülmesidir. Bu sebeple bölücü örgütler, yıkıcı örgütler ve dünya da Türkiye'yi karıştırmak isteyen bütün istihbarat örgütleri Antakya'da fazla mesai içindedir. Hatay her mezhepten, her inançtan insanın huzur içinde, mutluluk içinde yaşadığı bir şehirken, aslında zorlanarak bir saatli bombaya dönüştürülmek istenmektedir."

  Ufuk AKTUĞ/İSKENDERUN (Hatay),(DHA)

  FOTOĞRAFLI

  Etiketler:
  YASAL BİLGİLENDİRMEHurriyet.com.tr’nin Yerel Haberler bölümünde, DHA ve İHA’nın abonelerine gönderdiği haberler otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde bu bölüme editoryal müdahalede bulunmamaktadır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.
  HatayBugün22 ºCAçık
  • Pzts22 ºC
  • Salı22 ºC
  • Çarş22 ºC
  • Perş24 ºC
  • Cuma23 ºC
  • Cmts22 ºC

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı