Gündem Haberleri

  FETÖ'nün kilit ismi yakalandı

  Çetin AYDIN/İSTANBUL
  04.11.2017 - 02:19 | Son Güncelleme:

  FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütü soruşturmasında, darbe girişiminden hakkında yakalama kararı bulunan, 2008/2016 yılları arasında İzmir Hava Astsubay Hazırlanma Okulu ile Hava Kuvvetleri Sözleşmeli Subay Mahrem Yapılanmasının Türkiye imamı olan Sami Kod adlı B.K Avcılar'da kovalamacayla yakalandı.

  İstanbul İstihbarat ve Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütü soruşturmasında, hakkında Ankara 17. Ağır Ceza Mahkemesi'nin Türkiye Büyük Millet Meclisini Ortadan Kaldırmaya Teşebbüs ve Görevini Yapmaya Engellemeye Teşebbüs suçlarından aranması olan Sami Kod adlı B.K'nın izini Avcılar'da buldu. Gizlendiği eve operasyon çalışması sürerken kaçmaya çalışan B.K, Terörle Mücadele ekipleri tarafından kovalamaca ile yakalandı. 

  2008/2016 yılları arasında İzmir Hava Astsubay Hazırlanma Okulu ile Hava Kuvvetleri Sözleşmeli Subay mahrem yapılanmasının Türkiye imamı olduğu belirlenen B.K, gözaltına alınarak Emniyete getirildi. 

  B.K'nın, geçtiğimiz Çarşamba günü Ankara'da yakalanan Hava Kuvvetleri Komutanlığı Sözleşmeli subayların İmamı olan G.T'nin bir üstü olduğu bildirildi.   

   

  Etiketler: imam
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı