Gündem Haberleri

GÜNDEM

  FETÖ operasyonunda 3. kattan düşen şüpheli öldü

  Hürriyet Haber
  10.05.2017 - 09:16 | Son Güncelleme:

  Balıkesir'de terör örgütü FETÖ'ye yönelik düzenlenen operasyon kapsamında bir evde gözaltına alınmak istenen şüpheli, balkondan kaçmak isterken 3. kattan düşerek öldü.

  Fotoğraf: Arşiv

  Balıkesir İl Emniyet Müdürlüğü’nün FETÖ’nün mahrem imamlarına yönelik operasyonunda gözaltına aldığı 27 kişiden 24’ü dün gece tutuklanarak cezaevine konuldu. FETÖ operasyonunda 3. kattan düşen şüpheli öldü
  3 şüpheli adli kontrol şartıyla serbest kaldı. Bir eve yapılan baskında ise Mustafa H. K. isimli şahsın balkondan kaçmak isterken 3. kattan düşerek yaşamını yitirdiği bildirildi. Ölüm olayı ile ilgili savcılığn soruşturma başlattığı öğrenildi.

  Operasyonla ilgili şu bilgi paylaşıldı:

  "15 Temmuz​ sonrası ilimizde tekrar aktif olarak faaliyet göstermeye başlayan Balıkesir Eğitim Danışmanlığı yapılanmasına yönelik fiziki ve teknik takibi yapılarak tespit edilen toplam 25 hedefe ve aralarında ışık evlerinin de bulunduğu toplam 56 ayrı adrese Eş Zamanlı Operasyon planlanmış olup takip edilen hedeflerden birinin takibi fark ederek kaçmaya çalışması üzerine yakalanması neticesinde diğer hedeflerinde kaçma ihtimaline karşı durum "gecikmesinde sakınca bulunan hal" kapsamında değerlendirilerek 09 04 2017 günü saat 22.40 da Balıkesir Merkezli toplam 14 ayrı ilde operasyona başlatılmıştır.

  E.D. yapılanması üst düzey yöneticisi pozisyonunda görev yapan Erzurum irşad imamı olarak firari durumda aranan şüpheli Mustafa H. K. kaçma niyetiyle üçüncü katta balkondan düşerek hayatını kaybetmiştir. Toplam 56 adreste aralarında yeni il sorumlularının ve mahrem imamlarının da bulunduğu  26 hedefin 22'si yakalanmış olup hedef şahısların dışında arama yapılan adreslerde şüpheliler ile irtibatlı olan FETÖ firarisi ve veya bylock kullanıcısı 18 kişi ile birlikte toplam 40 kişi  yakalanmıştır. Operasyon neticesinde  bir çok dijital materyale el konulmuş olup, 4 üst düzey şüpheli şahıs üzerinden sahte kimlik ele geçirilmiştir. Evlerde yapılan aramalar neticesinde toplam 57 bin Türk Lirası, 99 bin dolar ,3500 euro ile 173 bin türk lirası değerinde çekler ele geçirilmiştir."

  

  EN ÇOK OKUNANLAR

   Sayfa Başı