Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Fetih kutlamasını iptal edip kan vermeye koştular

  A.A
  26 Ekim 2011 - 16:38Son Güncelleme : 26 Ekim 2011 - 16:38

  Trabzon Federasyonu, Trabzon'un fethinin 550. yıl dönümü kutlamalarını, Hakkari'de yaşanan hain saldırı nedeniyle iptal ederek, Van'daki depremzedeler için kan bağışı kampanyası başlattı.

  Taksim Meydanı'nda gerçekleştirilen etkinlik kapsamında metro girişine ay yıldızlı balonlarla birlikte “Trabzon'un fethinin 550. yıl dönümünü kutluyor, terörü lanetliyoruz” yazılı pankart astı.

  Eyüp Mehteran Takımı'nın mini konserinin ardından bir açıklama yapan Trabzon Federasyonu Başkanı Haydar Dulkadiroğlu, 26-30 Ekim tarihleri arasında yapmayı planladıkları Trabzon Fetih Günleri Şenlikleri için 2 ay boyunca hazırlandıklarını, fakat Hakkari'de meydana gelen hain saldırı sonrasında, 5 gün sürmesi planlanan kutlamaları, Yönetim Kurulu kararıyla iptal ettiklerini söyledi.

  Dulkadiroğlu'nun konuşmasının ardından Hakkari'de şehit düşen 24 asker başta olmak üzere, tüm şehitler ve Van'daki depremde hayatını kaybedenler için Fatih Suresi okundu ve dua edildi.

  Daha sonra, Van'daki depremde yaralanan vatandaşlar için Kızılay tarafından kurulan çadırda kan bağışı kampanyası başlatıldı.

  Kampanyayı çok önemsediklerini belirten Dulkadiroğlu, “Çünkü, birilerinin sanal ortamda, hepimizin ortak acısı olan deprem felaketini farklı amaç ve emelleri için kullanma gayretleri içinde olduğunu biliyoruz. Oysa böyle günler, böyle acılar bizleri daha fazla kenetlemelidir” dedi.

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı