« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Fethullah Gülen'in avukatı: Duygun Yarsuvat'ı dava edeceğiz

Fethullah Gülen'in avukatı Nurullah Albayrak, Galatasaray Başkanı Duygun Yarsuvat'ın, Gülen Grubu'na mensup bazı kişilerin 3 Temmuz 2011 öncesi Aziz Yıldırım'dan 50 milyon dolar istediği ve sonrasında Şike Operasyonu başlatıldığı yönündeki iddiasını yalanladı. Albayrak, Yarsuvat hakkında dava açacaklarını duyurdu.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Fethullah Gülen'in avukatı Nurullah Albayrak, Galatasaray Kulübü Başkanı Duygun Yarsuvat'ın 3 Temmuz 2011'deki Şike Operasyonu ile ilgili sözlerini yalanladı.

Avukat Albayrak, "Bu iddia kesinlikle doğru değildir. Doğru olmayan bu iddianın hukukçu olan bir kişi tarafından dile getirilmesi ise tam bir hezeyandır." dedi.

Yapılanın açık bir iftira olduğunu, bu iddia nedeniyle tüm yasal haklarını da kullanacaklarını belirten Avukat Nurullah Albayrak’ın yaptığı yazılı açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

Fethullah Gülenin avukatı: Duygun Yarsuvatı dava edeceğiz 3 TEMMUZ'UN 50 MİLYON DOLARLIK SIRRI

"BU TAM BİR HEZEYANDIR"

"Bugün (17.12.2014) bir gazetede, Galatasaray Kulübü Başkanı tarafından; ‘Aziz Yıldırım’dan 50 milyon dolar istendiği, bu paranın verilmemesi üzerine de soruşturma yapıldığı’ şeklinde bir iddiada bulunulduğu ileri sürülmüştür. Bu iddia kesinlikle doğru değildir. Doğru olmayan bu iddianın hukukçu olan bir kişi tarafından dile getirilmesi ise tam bir hezeyandır.

Ayrıca, bu iddianın 12 Aralık 2014 tarihinde Galatasaray Spor Kulübü'ne kesilen vergi cezasından sonra dile getirilmiş olması da oldukça düşündürücüdür. Son günlerde Cumhurbaşkanı tarafından sıkça dile getirilen ‘Tarafsız olan bertaraf olur, tarafınızı seçin’ tehdidi nedeniyle kamuyla doğrudan ya da dolaylı olarak ilişkisi olan bir kısım kişi ve kurumların müvekkilim ve camia mensupları aleyhine iddialarda bulunulmasının ‘zorunluluk’ haline getirildiğini üzülerek görmekteyiz. Açık bir iftira olan bu iddia nedeniyle tüm yasal haklarımızı kullanacağımızı bildiririz."

AK PARTİ'Lİ GÜL: KULÜPLERE BİLE KARIŞAN BİR YAPI İLE KARŞI KARŞIYAYIZ
Öte yandan, AK Parti'nin İstanbul Haliç Kongre Merkezi'nde yapılan Yerel Yönetimler Bölge Toplantısı'nda konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Abdülhamit Gül, Duygun Yarsuvat'ın Aziz Yıldırım hakkındaki sözlerini değerlendirdi.
"Paralel yapı"nın sosyolojiye de darbe vurmak istediğini söyleyen Gül, "Kendisi gibi düşünmeyen hangi cemaat, hangi yapı varsa bu kesimlere karşı bir infaz söz konusudur. Bakın dün, Galatasaray Kulübü Başkanı bir açıklama yaptı. Çok enteresan. Sosyolojiye müdahale diyorum ya... Spor kulüplerine bile müdahale eden bir illegal yapıyla karşı karşıyayız. Ne diyor; Paralel Yapı Aziz Yıldırım'dan 50 milyon dolar para istedi. Vermeyince de Fenerbahçe'nin başına bu işler örüldü. Türkiye'nin gelmiş olduğu durum bakımından çok vahim bir olay" dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler